Посли країн G7 занепокоєні списками "Миротворця", а поліція просить потерпілих прийти у слідче управління

Посольство Великої Британії в Україні виступило із заявою послів країн G7 щодо розкриття персональних даних журналістів на веб-сайті "Миротворець".

Про це йдеться на сайті посольства.

Так, у заяві згадується, що відповідно до українського законодавства персональні дані можуть бути публічно оприлюднені у випадку індивідуальної згоди.

Посли нагадують, що розкриття персональних даних також протирічить міжнародним зобов’язанням України.

"Ми беремо до уваги розслідування, розпочаті Урядом України з цього приводу, та сподіваємось, що громадськість отримує доступ до їхніх результатів. Характеристика всіх перерахованих в списку журналістів як “колабораціоністів з терористами” загрожує їх власній безпеці та українській свободі засобів масової інформації, яка завойована дорогою ціною. Журналісти повинні мати можливість виконувати свою роботу без погроз, утисків та залякування. Це життєво важливо та в українських інтересах, щоб журналісти мали можливість повідомляти про події на Донбасі та будь-де в іншому місці", - йдеться в заяві.

Посли закликали відповідальних за "Миротворець" видалити персональні дані з сайту та утримуватися від провокаційних характеристок.

"Міністр внутрішніх справ заявив, що він буде вживати заходів у випадку погроз", - йдеться в повідомленні посольства Великої Британії в Україні.

У той же час київська поліція шукає потерпілих журналістів й запрошує їх зайти в слідче управління. 

Як повідомляє прес-служба Слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві, наразі розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Таке доручення дала прокуратура міста Києва за фактом публікації на сторінках інтернет-ресурсу "Миротворець" списків журналістів, які начебто акредитовані у самопроголошених республіках ДНР та ЛНР.

Це потрібно задля "об’єктивного розслідування та вжиття невідкладних заходів реагування". Тому поліція просить представників мас-медіа, чиї прізвища та контактні дані розміщені на сторінках вищезазначеного сайту, звернутися до слідчого управління ГУНП у місті Києві для дачі свідчень у якості свідків із приводу зазначених фактів (м. Київ, вул. Володимирська, 15, +380634253838, investigatorpoliceua@gmail.com).

При собі необхідно мати паспорт громадянина України та документи, які посвідчують належність до того чи іншого засобу масової інформації (посвідчення журналіста). 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: персональні дані миротворець сайт G7
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини