“Права не дають – права беруть”: у Києві вшосте відбувся Марш рівності

Дата: 23 Червня 2019 Автор: Єлизавета Сокуренко
A+ A- Підписатися

Понад 8 тисяч осіб долучилися до цьогорічного Маршу рівності в Києві. Саме про таку кількість говорять організатори події – людей на вході рахували волонтери. Утім, у поліції називають іншу цифру – 3 тисячі. Під гаслом “Свобода. Єдність. Боротьба” учасники Маршу пройшли ходою запасним маршрутом, оскільки дорогу на одній з вулиць перекрили представники релігійних та праворадикальних організацій. 

Останні зібралися на контрдемонстрацію та протягом усієї події йшли за учасниками маршу, вигукуючи гасла “Наша традиція – це сім’я!” (таке собі відсилання до головного гасла “КиївПрайду” цього року “Наша традиція – це свобода!”), “Не зраджуй своїм батькам” та “Права людини – права родини”. Усього на контракцію зібралися близько трьохсот осіб, вони співали молитви, а в руках тримали плакати за “традиційні цінності” та довгі чорні банери з написами “Гоміки” та “Содомія – дорога в пекло”. У ці банери вони намагалися “загорнути” початок колони після того, як вона рушила.  

Під час маршу сталося кілька сутичок, утім організатори кажуть, що загалом подія відбулася безпечно і без серйозних порушень, чим завдячують правоохоронцям. 

Від дев’ятої години ранку учасники Маршу рівності почали формувати колони на перехресті вулиць Володимирської та Богдана Хмельницького. Ще в переддень маршу тут, ближче до пам’ятника Михайлу Грушевському, розташувалися супротивники ходи. З гучномовця в автомобілі з банером “Любов проти гомосексуалізму” лунали звернення до учасників маршу про те, що “Бог не схвалює гомосексуалізму” і що вони “пройдуть коридором ганьби, чорним тунелем у пекло”. 

Перед початком маршу чоловік, що згодом ітиме попереду колони та вигукуватиме поодинокі образи на кшталт “п*дараси”, розлив на шляху ходи кілька пляшок хлорки. Він стверджував, що “дезінфікує” територію. Ближче до бульвару Тараса Шевченка за кордоном поліції з великим дерев’яним хрестом під власними прапорами стояли організації “Традиція і порядок” та “Правий сектор”. 

Щорічно учасники Маршу рівності вишукуються в тематичні колони. Так, о десятій годині секс-працівниці, матері, які підтримують своїх гомосексуальних дітей, ЛГБТ-військові, трансґендерні люди, драг-квін та люди, які виступають на захист прав ЛГБТ-спільноти, у веселковому одязі з плакатами рушили ходою в бік вулиці Пушкінської. Як розповіла одна з драг-квін, які в карнавальних костюмах традиційно їдуть на платформі з музикою, останньої цього року не було через те, що опоненти залякали водія: йому погрожували спалити машину, тому він поїхав разом з апаратурою. 

Учасники маршу традиційно вигукували гасла “Права не дають – права беруть”, “Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!”, “Права людини – понад усе”, “Всі різні – всі вільні” та інші. 

Декілька учасників контрдемонстрації кілька разів намагалися вирвати в учасників маршу плакати. Утім, поліція вчасно реагувала на такі спроби. Уже коли колона рухалася вулицею Пушкінською, пролунав вибух. Перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий на це зазначив, що “хтось кинув петарду”, але “це рядова подія для таких масштабних масових заходів”.

Кілька разів в учасників ходи кидали яйця. А напередодні того поліція перехопила противників Маршу рівності, які збиралися закидати акцію презервативами з лайном. 

До участі в Марші долучилися не тільки українці з різних міст, а також гості України зі США, Німеччини й навіть Південної Кореї. Відвідала Марш рівності і німецька євродепутатка від Партії зелених Ребекка Гармс, про наміри долучитися до події говорили німецька феміністка й правозахисниця, депутатка Бундестагу Улле Шаувс, депутат Палати громад парламенту Великої Британії від Шотландської національної партії Стюарт МакДональд, а також посли Великобританії, Німеччини, Канади, США в Україні. 

Цього року марш уперше підтримала українська державна установа – Центр громадського здоров’я МОЗ України. Вийшли на марш також представники інших інституцій, наприклад Аксана Філіпішина, представниця українського Омбудсмана з питань дотримання прав дитини, Богдан Крикливенко, керівник апарату Вищого антикорупційного суду та Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України. 

Уперше в цьогорічному Марші рівності взяли участь понад 30 ЛГБТ-військових. 

Ребекка Гармс
Аксана Філіпішина та Богдан Крикливенко

Як повідомила на своїй сторінці у мережі Фейсбук Олена Шевченко, голова ЛГБТ-організації “Інсайт”, марш закінчився раніше, ніж планувалося, оскільки прохід перекрили праворадикальні молодики. 

За словами глави національної поліції Сергія Князєва, жодного повідомлення в поліцію про порушення під час події не зафіксовано: 

“Поліція спільно з Нацгвардією забезпечувала достатню кількість сил і засобів, щоб порушень узагалі не було. Тобто і жодної особи, затриманої під час проведення заходу, не було”. 

Об одинадцятій годині, після закінчення Маршу рівності, усіх учасників евакуювали до станції метро “Театральна”. 

 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter