Правозахисний клуб про свободу ​релігії​​ та ​​переконань ​​в ​​Україні

Дата та час події: 14 Грудня 2017, 17:22
A+ A- Підписатися

Ситуацію зі свободою релігії і переконань в Україні, з точки зору можливості між конфесійного конфлікту вважають стабільною. Та з іншого боку є очевидним різноманіття, а як наслідок конкуренції між релігійними групами.

Після Майдану більшість громадян почали розглядати релігію як питання ідентичності. Належність до релігійної групи піднімає питання визнання церкви, що також відноситься до питання автокефалії на світовому рівні.

Перед державою стоять завдання забезпечити реалізацію свободи релігії та переконань, а також право не сповідувати ніякої релігії; мирне співіснування всіх релігійних організацій в Україні.

Анексія Криму підняла питання реєстрації релігійних громад Криму, які опинилися в нових політичних і правових умовах. Особливості російського законодавства в сфері релігії значно відрізняються від поглядів українського політикуму в сфері релігії. З цим також пов’язаний переїзд організацій і віруючих на материкову Україну.

Відмінність українських реалій в сфері релігії від ситуації яка відбувається в світі вимагає від органів державної влади постійно перебувати в курсі тенденцій які нас оточують, і готувати вже зараз відповіді на ті виклики які будуть в найближчому майбутньому. 

На нашому правозахисному клубі ми спробуємо відповісти на такі питання:

● Питання автокефалії в історії Вселенського православ’я

● Сучасні питання у справах релігій і переконань в Україні: дійсність і реєстрація релігійних організацій, включаючи кримських, стосунки між державними органам і релігійними організаціями, дослідження практики заборони релігійних організації в інших країнах

● Явище “церковного націоналізму” (приклад сучасної України і можливо Росії) і як він впливає на свободу віросповідання

● Законодавство про релігійні організації і практика його застосування: проблеми перереєстрації релігійних організацій, збереження статусу неприбутковості, впровадження військового капеланства, новації в інших суміжних сферах

● Соціальна участь релігійних організацій України: виклики часу

Нашими експертами будуть:

Євген Харьковщенко – завідувач кафедри релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філософських наук, професор

Максим Васін – виконавчий директор Інституту релігійної свободи

Ирина Богачевская – завідувач кафедри філософії і педагогіки Національного університету, доктор філософських наук, профессор

Андрій Ферт – аспірант Національного університету “Києво-Могилянська Академія”

Дмитро Кабак – член Експертної ради з питань релігії та переконань Бюро по  демократичним інститутам з прав  людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).

Також, до участі запрошені представники релігійних громад, міжнародних місій, представники громадянського сектору та представники держави.

Модератор заходу: В’ячеслав Лихачов- керівник Групи моніторингу прав національних меншин.

Захід розпочнеться 14-го грудня 2017 року об 11:00. 

Місце проведення: вул. Володимирська 45а, кав’ярня “Хармс” .

Найближчі станції метро: Льва Толстого і Палац Спорту. Для участі у заході потрібно заповнити форму реєстрації.

Із питань участі у заході прохання звертатися до Андрія Кулібаби, Центр громадянських свобод, за тел. 050 21 79 289 або на електронну пошту human.rights.agenda.ua@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter