На Черкащині правозахисники закликають поліцію та місцеву владу співпрацювати, аби підвищити безпеку в громаді

Тарас Щербатюк

Реформа поліції не тільки не призвела до підвищення рівня безпеки на місцевому рівні, а й значною мірою знизила відчуття безпеки громадян та довіру до роботи поліції.

Це випливає із обговорення під час круглого столу в Черкаській обласній державній адміністрації, який організував Черкаський правозахисний центр.

Начальник головного управління Національної поліції в Черкаській області Валерій Лютий каже, що Нацполіції досить складно виконувати свої обов’язки через брак кадрів, коштів та відсутність допомоги від місцевих органів влади.

Це також підтверджуються статистичними даними.

У більшості районах Черкаської області працює лише 2-3 дільничних на один район, які зобов'язані попереджувати злочини та реагувати на них. При цьому в районних відділах поліції в розпорядженні мають в середньому 3 автомобіля на цілий район. 

Учасники АТО також нарікали на роботу поліції у районах. За їхніми словами, дуже часто поліція реагує на виклики з великим запізненням, розслідування злочинів проводиться неефективно, співпраця між учасниками АТО на прикладі Звенигородського та Лисянського районів майже відсутня.

Підсумовуючи, реформа Нацполіції на місцевому рівні неефективна: населення не почувається в безпеці та не довіряє правоохоронцям.

Черкаський правозахисний центр пропонує шляхи, які мають підвищити рівень безпеки в громадах. Насамперед це активна взаємодія органів місцевого самоврядування, громади, учасників АТО та поліції у підвищенні ефективності роботи поліції та загалом рівня безпеки для населення.

Правозахисники пропонують запровадити програми із залученням коштів органів місцевого самоврядування на встановлення систем відеонагляду в населених пунктах та підготовку помічників дільничних з числа учасників АТО. Це відігравало би превентивну роль і допомогло б поліції у сільській місцевості.

Лише при ефективній взаємодії між усіма сторонами процесу можливе досягнення належного рівня безпеки для громад. Не менш важлива і комунікація між собою.

По закінченню круглого столу сторони домовилися про взаємодію, а саме вирішили:

- запровадити на місцевому рівні програми з підвищення взаємодії між громадами та поліцією;

- провести роботи з органами місцевої влади, аби запровадити на місцевому рівні інститут громадських помічників дільничних працівників поліції та залучити до превентивної діяльності учасників АТО;

- виділити ресурси на допомогу роботи поліції;

- проведення з боку Головного управління Національної поліції у Черкаській області перевірок дільничних пунктів поліції та виправлення виявлених недоліків (у відділках відсутні інформаційні стенди, таблички з графіками роботи, кнопки виклику, вони недоступні для людей з інвалідністю).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: реформа community policing Нацполіція України
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини