Правозахисники оскаржили указ Путіна про секретність загибелі військових

Російські правозахисники та журналісти вважають, що указ порушує конституційне право на пошук та поширення інформації.

Як пише російське видання "Ведомости", правозахисники та журналісти оскаржили у Верховному суді указ президента Володимира Путіна, який засекретив інформацію про військових, що загинули у мирний час при проведенні спецоперацій.

Серед дев'яти заявників - правозахисник Іван Павлов, журналісти Григорій Пасько та Тимур Олевський, псковський депутат Лев Шлосберг та інші.

Експерти зазначають, що президент перевищив свої повноваження, адже він не може своїм указом розширити перелік відомостей, що складають державну таємницю - це можна зробити лише федеральним законом.

Указ, на думку заявників, також суперечить ст. 7 закону "Про держтаємницю", де визначено перелік відомостей соціальної значущості, які не можуть бути засекречені, у тому числі відомості про надзвичайні події. "Смерть солдата, на наш погляд, є надзвичайною подією", - зазначає правозахисник Іван Павлов. Крім того, термін "спеціальна операція" не розкрито в нормативно-правових актах, тому неможливо визначити, що саме до неї віднесено.

Також правозахисники зазначають, що указ протирічить Конституції, оскільки найважливішою цінністю є людина та її життя. За їх словами, указ було підписано саме через події в Україні. 

Нагадаємо, 12 травня у Росії презентували доповідь Бориса Нємцова "Путін. Війна" про участь Росії у конфлікті на Донбасі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: указ Володимир Путін військовослужбовець
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини