Правозахисники сумніваються, що Мін’юст об’єктивно обирає директора Центру правової допомоги

Дата: 02 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Правозахисники заявляють, що конкурс на посаду директора Центру правової допомоги був проведений з істотними процедурними порушеннями, що ставить під сумнів бажання керівництва Міністерства юстиції виходити з принципу забезпечення незалежності системи, прав людини і цивільних свобод.

Про це йдеться у заяві Відкритої громадської платформи розвитку української системи безоплатної правової допомоги за результатами проведення конкурсу на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги, яку раніше обіймав Андрій Вишневський.

Підтримати заяву можуть всі бажаючі на сторінці голови організації Лариси Денисенко у Facebook.

Правозахисники вважають, що керівництво Мінюсту свідомо створило умови для призначення на посаду діючого заступника міністра.

Зокрема, автори заяви вказують на ознаки конфлікту інтересів та використання керівництвом Міністерства юстиції адміністративного ресурсу, який вплинув на хід конкурсу та його результати.

Правозахисники стверджують, що Мін’юст не забезпечив рівних можливостей для кандидатів, а також не визначив чітких критеріїв оцінювання.

Члени комісії – працівники Мін’юсту не могли об’єктивно оцінювати кандидата – заступника міністра. Система оцінювання (з балом від члена комісії) також ставила кандидатів у нерівні умови: з восьми членів комісії п’ятеро представляли Мін’юст, троє – неурядові організації.

У результаті, думки представників центрального апарату Мін’юсту та громадськості в питанні визначення переможця конкурсу виявилися радикально протилежними.

“Усі перераховані недоліки, а також надані преференції, працювали на користь кандидата, який на час проведення конкурсу обіймав посаду заступника міністра юстиції, і це не є допустимим виходячи з принципів рівності та неупередженості”, – підкреслюють автори заяви.

Активісти вважають, що проведення конкурсу подібним чином загрожує репутації Мін’юсту і ставить під сумнів подальшу діяльність в рамках реформи системи правосуддя.

“Ми очікуємо від Міністерства юстиції пояснення такого проведення конкурсу. Цією заявою ставимо питання про політичну відповідальність персонально міністра юстиції України – Павла Петренка, а також першого заступника міністра – голови комісії Наталії Севостьянової”, – сказано в заяві.

Правозахисники вимагають скасувати результати конкурсу і провести новий конкурс, сформувавши комісію за участі громадськості і міжнародних партнерів.

Ситуацію з конкурсом прокоментував Центру інформації про права людини директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома, який був присутній під час співбесід конкурсу у якості спостерігача.

За його словами, новий директор Центру БПД ще не призначений, його має призначити міністр, враховуючи результати згаданого конкурсу, який мав консультаційний характер.

“Зараз хід за міністром. Конкурс мав консультаційний характер, але ще до його проведення всі знали, що міністр хоче поставити на директора БПД свого заступника Павла Мороза. І тому конкурс був зроблений саме під цього кандидата”, – говорить Сіома.

Але, за його словами, під час співбесіди Мороз не виглядав найдостойнішим.

На думку директора Української фундації правової допомоги, найкращим та найкомпетентнішим кандидатом був Мирослав Лаврінок, який зараз виконує обов’язки директора Центру БПД. Його підтримують і інші представники громадських і правозахисних організацій. Але Лаврінка на співбесідах “зрізали” на незнанні англійської мови.

Нагадаємо, 19 громадських організацій закликали Міністерство юстиції невідкладно провести конкурс на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

“Оскільки директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського 19 квітня на урядовому засіданні було призначено на посаду заступника міністра юстиції України, на наш погляд, виваженим і логічним наступним кроком було б продовжити дотримання стандартів відкритості та неупередженості у відборі фахівців системи БПД (безоплатної правової допомоги – ред.) і провести відкритий конкурс на посаду директора Координаційного центру”, – йдеться у зверненні.

Громадські активісти запропонували зі свого боку посприяти конкурсному відбору, відрядивши до конкурсної комісії своїх представників.

24 квітня міністр юстиції Павло Петренко пообіцяв, що Мін’юст проведе відкритий конкурс на посаду нового директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter