Правозахисники вимагають від Парубія завадити фальсифікаціям голосування за процедуру виборів Омбудсмана

Дата: 14 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Громадські організації, які входять до коаліції “Правозахисний порядок денний”, вимагають від спікера парламенту Андрія Парубія забезпечити коректне відображення остаточного тексту закону “Про Конституційний Суд України і завадити фальсифікації результатів голосування за процедуру обрання Омбудсмана, яке відбувалось в рамках прийняття згаданого закону.

Про це йдеться у відкритій заяві коаліції, оприлюдненій на її сторінці у мережі Facebook. 

Правозахисники нагадують, що 13 липня депутати ухвалили в цілому закон України “Про Конституційний Суд України” (№6427-д). Цьому передувало обговорення озвученої народним депутатом Ольгою Черваковою поправки, яка стосувалася збереження процедури таємного голосування за кандидатури на посаду Омбудсмана.

“Попри те, що номер поправки був названий помилково, у тексті стенограми чітко зафіксована конкретна суть даної пропозиції. 227 народних депутатів підтримали її під час голосування. Одразу після розгляду даного питання порядку денного інформація щодо результатів голосування була відображена на офіційному веб-сайті парламенту як голосування за пропозицію до законопроекту. Але вже буквально за кілька хвилин вона була змінена на іншу, некоректну поправку, яка не відповідає суті озвученої пропозиції і за яку не проводилось голосування”, – пояснюють правозахисники коаліції.

Вони називають такі дії спробою маніпуляції зі сторони апарату Верховної Ради для подальшої фальсифікації тексту ухваленого законопроекту та продовженням закритих політичних торгів, які розпочалися навколо обрання нового Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у травні цього року.

У Правозахисному порядку денному наголошують, що процедура обрання Омбудсмана взагалі не мала б розглядатися в рамках законопроекту про Конституційний Суд.

Правозахисники покладають на голову парламенту Андрія Парубія персональну відповідальність “за забезпечення правильного відображення результатів голосування в остаточному тексті Закону, який направлять на підпис президенту”.

“У нас залишається надія на Вашу порядність та відданість принципам верховенства права, про що Ви заявили на спонтанній зустрічі із правозахисниками, коли було піднято питання про процедуру обрання нового Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, – пишуть правозахисники.

Окрім цього, Правозахисний порядок денний закликає міжнародні організації взяти під контроль цю ситуацію, аби не допустити політизації національної інституції з прав людини.

Нагадаємо, 11 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував депутатам розглянути законопроект про Конституційний Суд України, але депутати не підтримали цю ініціативу. Напередодні на Facebook-сторінці Правозахисного порядку денного з’явилось твердження, що відкрите голосування за Омбудсмана “значно спростить головам фракцій контроль за народними депутатами після проведення політичних торгів за цю посаду”. 

13 липня законопроект про КСУ знову був запропонований на розгляд. Перед голосуванням за законопроект в цілому депутати окремо голосували за поправки до нього. Депутат Ольга Червакова запропонувала поправку про збереження процедури таємного голосування під час обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (у новому законопроекті про КСУ передбачалось відкрите голосування за кандидатуру омбудсмана в парламенті). Вона зачитала суть поправки вголос і назвала номер поправки 536. Депутати 227 голосами підтримали поправку. Але потім з’ясувалося, що поправка за номером 536 стосується іншого питання. Червакова наполягає, що депутати голосували за текст поправки. Тим більше, що текст поправки номер 536 був поставлений на голосування раніше і він не набрав потрібної кількості голосів.

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект “Без кордонів” ГО Центр “Соціальна Дія”, Євромайдан SOS.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter