Правозахисники зафіксували тортури у двох колоніях на Харківщині

Комітет із запобігання тортур (КЗТ) Ради Європи зафіксував жорстоке поводження із ув’язненими у двох українських колоніях на Харківщині та вимагає від влади провести розслідування.

Як повідомляє "Українська правда", у звіті КЗТ за результатами візиту делегації її експертів 9-16 вересня 2014 року висловлюється занепокоєння ситуацією із дотриманням прав людини у колоніях №25 та 100 на Харківщині.

Зокрема, у колонії № 25 делегація експертів знову отримала значну кількість підозр про застосування фізичної сили до ув'язнених з боку співробітників виправних установ. Йдеться про побиття, використання гамівної сорочки, зґвалтування кийками та інші випадки жорсткого поводження. У колонії № 100 ув'язнений повідомив членам делегації, що його побили після того, як він поскаржився в прокуратуру.

Делегація була приголомшена атмосферою страху, що панує в обох колоніях.

Як показує досвід Комітету, рішучі дії відповідних органів та зміна керівництва установ може значно поліпшити ситуацію в цих установах.

Як приклад експерти Ради Європи наводять колонії №81 і 89, де під час попередніх візитів делегація отримала свідчення застосування тортур. Однак наступні візити зафіксували зменшення кількості таких випадків. Натомість ситуація у колоніях №25 та 100 не змінилася.

У зв’язку з цим делегація не може не прийти до висновку, що існує проблема у керівництві цих колоній, та закликає українську владу провести швидке, незалежне, ретельне і всебічне розслідування у колоніях № 25 і 100.

Крім того, делегація рішуче закликає українську владу вжити належних заходів для забезпечення того, щоб ув'язнені у цих колоніях не наражалися на помсту за те, що дали свідчення делегації.

Делегація просить українську владу підготувати упродовж двох місяців докладний звіт про вжиті дії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: тортури місця несвободи Рада Європи колонія Харківщина
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини