Представниця Центру інформації про права людини виступила перед студентами-правниками

A+ A-

Координаторка проектів Центру інформації про права людини Людмила Янкіна провела для студентів Київського інституту бізнесу і права презентацію на тему “Свідомий правозахисник в Україні: хто він і чого прагне?”.

За словами Янкіної, зустріч зі студентами відбулась в рамках круглого столу “Права людини в Україні: сьогоденні проблеми та шляхи їх вирішення”, організованого кафедрою права інституту у переддень Міжнародного дня захисту прав людини, що відзначається 10 грудня.

У презентації представниця Центру інформації про права людини пояснила, зокрема, якими є засадничі принципи правозахисника та як має відбуватись його взаємодія із суспільством, ЗМІ та державними органами.

“Я прийшла у правозахист не через освіту або якусь спеціалізацію, а через цінності та переконання. І що в мене є власні правила, які я для мене дороговказами”, – зазначила Янкіна на початку свого виступу.

Вона вважає, що правозахисник у своїй роботі має керуватись виключно універсальністю принципів Верховенства права, а не власними амбіціями та емоціями, а також проявляти високі вимоги до себе та інших.

За її словами, у процесі розробки механізмів втілення змін потрібно застосовувати чітко обґрунтовані та релевантні наукові підходи.

Янкіна також підкреслила важливість проактивності кожного громадянина для отримання в повному обсязі своїх прав.

У круглому столі також взяв участь кандидат юридичних наук, головний спеціаліст відділу поліцейських-омбудсменів Національної поліції України Олексій Альонкін.

Він розповів, що у 2015 році Україна посіла перше місце у Європі по кількості звернень до Європейського Суду з прав людини – відкрито 13 850 справ проти України.

На думку Янкіної, це може свідчити про те, що правосвідомість та проактивність українців зростає і недотримання прав людини державою стає дедалі дорожчим. Адже, за словами представника Нацполіції, виплати по сатисфакції за 2015 рік сягають 639 млн 981 тис. 842, 09 грн.