Презентація циклу документальних фільмів "Сім історій успішних ромських жінок України"

Серія короткометражних документальних фільмів про українських ромських громадських діячок і мисткинь, буде представлена о 16:30 19 травня в Києві на перформативній сцені VII Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”, вул. Лаврська, 10-12.

Документально-мистецький цикл покаже українських ромок такими, якими глядач їх ще не бачив. Ким вони працюють, і як позначилася на їхньому житті належність до однієї з найбільш закритих національних спільнот? Про що вони мріяли в дитинстві і яким бачать світ? Це розповіді від першої особи про долі сучасних ромських жінок, які виросли та реалізували себе в Україні. Громадська організація Платформа для змін "Ре:Дизайн" втілює цю ініціативу за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Проект має на меті запропонувати українському і зарубіжному глядачеві альтернативний погляд на ромську культуру та її носіїв, дослідити взаємодію між представниками різних культур у суспільстві, і таким чином створити майданчик для міжкультурного діалогу.

Під час презентації автори проекту – режисер Роман Блажан та наукова експертка Наталія Зіневич познайомлять глядачів із успішними ромськими жінками, а також порушать теми, про які розмірковують героїні фільмів – труднощі емансипації та конфлікт поколінь у сучасному ромському середовищі, дискусія про необхідність освіти, способи виховання жінок, відкритість і закритість  ромів для суспільства.

Зйомки відбувалися у семи містах України: Києві, Броварах, Одесі та Ізмаїлі, Чернігові, Харкові, Дніпрі. Це міста, рідні або значущі у житті героїнь фільму - поважних жінок, формальних та неформальних лідерок, визнаних як ромською, так і ширшою спільнотою. Це президентка Ромського жіночого фонду “Чіріклі” Юлія Кондур, поетеса Рані Романі, актриса Київського музично-драматичного ромського театру “Романс” Міла Крикунова, очільниці обласних громадських організацій, громадська активістка Марина Казанська, музичні виконавиці і громадські лідерки Жужуна Дудучава, Людмила Карафетова та Любов Власова.

20 травня о 19:00 у Кримському Домі (вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9, Київ) відбудеться відкрита зустріч із героїнями документально-мистецького проекту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: роми
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини