Презентація доповіді “Крим: розбиваючи стіну мовчання” у Вільнюсі

У середу, 20 лютого, о 10-й годині в Білоруському Будинку прав людини ім. Б. Звозскова (Вільнюс, Латакія, 3) відбудеться презентація доповіді міжнародної місії Будинків прав людини, що відвідала Крим.

20 лютого 2019 року минає п'ять років від початку збройної агресії Російської Федерації в Україні. Саме 20 лютого 2014 року, в день найбільшого кровопролиття на Євромайдані в Києві, російські війська почали окупацію Криму. На півострові з'явилися вантажівки без номерів і озброєні військові РФ без розпізнавальних знаків.

За п'ять років окупації Крим перетворився на "сіру зону" – територію, до якої не можуть отримати доступ міжнародні організації з мандатом із захисту прав людини (ООН, ОБСЄ, Рада Європи). Генеральна Асамблея ООН ухвалила кілька резолюцій із закликом до належного і безперешкодного доступу на окупований півострів, але з року в рік "стіна" навколо Криму стає дедалі вище. 

У зв'язку з гострою необхідністю міжнародної присутності в Криму у вересні 2018 року місія з представників трьох Будинків прав людини – Азербайджану, Білорусі та України – відвідала окупований півострів і змогла зібрати інформацію про ситуацію з дотриманням правам людини від самих кримчан. У фокусі уваги місії були проблеми свободи вираження поглядів, свободи зібрань та асоціацій, а також становище правозахисників. Під час презентації буде представлено звіт місії та обговорено ситуацію з правами людини в Криму.

Учасники:

Тетяна Печончик, керівник Центру інформації з прав людини (Україна);
Кирило Єкімов, член місії в Криму, представник Освітнього будинку прав людини (Чернігів, Україна);
Олег Мацкевич, член місії в Криму, представник Білоруського будинку прав людини імені Б. Звозскова;
Метью Джонс, фахівець з міжнародної адвокації Фонду Будинків прав людини (Женева, Швейцарія).

Модератор – Тетяна Ревяко, член місії в Криму, представник Білоруського будинку прав людини імені Б. Звозскова.

До участі в презентації запрошуються представники ЗМІ, неурядових організацій, дипломатичних представництв та міжнародних організацій.

Мови заходу: російська із синхронним перекладом англійською.

Реєстрація на e-mail: events.belarus@humanrightshouse.org.
                                            ***
Фонд Будинків прав людини об'єднує правозахисні організації Будинків прав людини. Мережа Домів прав людини охоплює 16 організацій в 11 країнах Східної та Західної Європи, Кавказу та Балкан. Фонд Будинків прав людини базується в Осло, має офіс у Женеві і представництва в Брюсселі і Тбілісі. 

Місія в Крим була організована Центром інформації з прав людини (Київ, Україна) за підтримки Фонду Будинків прав людини (Осло, Норвегія) і організації "Людина в біді" (Прага, Чеська Республіка). Презентації доповіді за результатами візиту відбулися в Києві, Берліні, Тбілісі, Женеві, Страсбурзі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини