Президентський закон про реінтеграцію Донбасу не відповідає міжнародним зобов’язанням України – правозахисники (оновлено)

Дата: 06 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Запропонований президентом України законопроект “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях” № 7163 не відповідає тим міжнародним зобов’язанням, які держава Україна взяла на себе, ратифікувавши низку міжнародних документів щодо захисту прав людини.

Зокрема, йдеться про Європейську конвенцію з прав людини, Міжнародний пакт про громадянські та політичні права та інші документи.

Про це у відкритому зверненні заявляє правозахисна організація Українська Гельсінська спілка з прав людини.

На думку правозахисників, прийняття згаданого законопроекту поставить під загрозу захист цивільного населення та тих, хто належить до категорії “захищених осіб” (військовополонені, цивільні заручники, інтерновані особи, зниклі безвісти),  а також тих українських громадян, які незаконно утримуються на території Російської Федерації та окупованому Криму.

Автори звернення також впевнені, що у разі прийняття законопроект не сприятиме розв’язанню конфлікту з дотриманням стандартів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Особливе занепокоєння в Української Гельсінської спілки з прав людини викликає унеможливлення участі громадянського суспільства та експертного середовища в обговоренні законопроекту.

Тому УГСПЛ закликає направити законопроект на доопрацювання, врахувавши всі вищезазначені недоліки, або відхилити в цілому.

Станом на 17:45 заява на сайті УГСПЛ більше не доступна.

Як відомо, 6 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу №7163.

Перед голосуванням спікер Андрій Парубій заявив, що з законопроекту було прибрано згадку про Мінські домовленості, на чому наполягали багато депутатів.

А після голосування Парубій заявив, що таким чином Верховна Рада визнала, що Росія – це держава-агресор.

Проект визначає території в Донецькій та Луганській областях, які визначаються окупованими, кордон окупованих територія має визначати Міноборони за поданням Генштабу.

За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.

У випадку введення воєнного стану в окремих районів Донецької і Луганської областей та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях.

Координацію і контроль на цих територіях у випадку воєнного стану здійснює Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ при керівництві Генштабу. Зараз АТЦ координує СБУ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter