Прогнози адвоката перед першим засіданням у справі журналіста Семени

Дата: 20 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні в Сімферополі відбудеться перше відкрите судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени, якого окупаційна влада звинувачує у закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Захист буде використовувати факт міжнародного невизнання анексії Криму Росією.

Про це напередодні засідання повідомив один з адвокатів, що представляють інтереси журналіста, Олександр Попков в коментарі кореспонденту Центру інформації про права людини. 

За його словами, саме поняття територіальної цілісності відноситься до міжнародного права, а статус Криму як російського регіону не визнаний світовою спільнотою. У ситуації юридичної невизначеності Конституція говорить про пріоритет міжнародного права над російськими законами, а значить, публіцист не може бути звинувачений в закликах до порушення територіальної цілісності. 

“З диспозиції злочину, передбаченого ст. 280.1 ч.2 КК РФ, випливає, що заклики повинні бути спрямовані на порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Таким чином, з урахуванням невизнання міжнародним співтовариством приєднання території Криму до РФ і відсутності встановленої міжнародними правовими договорами державного російсько-українського кордону між Херсонською областю України та Республікою Крим слід дійти до висновку, що на даний час міжнародний принцип територіальної цілісності не поширюється на територію Республіки Крим”, – говорить Попков. 

На питання навіщо, в якості свідка притягнутий журналіст Сергій Мєшковой, який не працював з Семеною, адвокат відповів, що, можливо, він притягнутий як умовний опонент Семени, як журналіст, який виступає за “російський мир” – антипод українцеві Семені.

Нагадаємо, 15 лютого 27 правозахисних організацій, об’єднаних у Платформу громадянської солідарності (Civic Solidarity Platform), висловилися на підтримку кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці за сміливість висловлювати власну точку зору.

Автори заяви нагадували, що в лютому мав розпочатися судовий процес над кримським журналістом Миколою Семеною. Його публікації на Радіо Свобода про ситуацію в Криму викликали гнів російської влади. Він був звинувачений у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії через засоби масової інформації. 

Навесні 2016 року в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

20 січня Семені пред’явили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ мав вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок передав слідчий ФСБ Олександр Паршутин у будівлі управління.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter