Прокуратура АРК подала шість інформаційних повідомлень до МКС щодо окупації півострова – прокурор

На сьогодні прокуратура АРК подала до Міжнародного кримінального суду вже шість інформаційних повідомлень щодо окупованого Криму, які підготували спільно з правозахисниками та журналістами.

Про це в інтерв’ю виданню "Дзеркало тижня" повідомив очільник прокуратури АРК Гюндуз Мамедов.

Окрім збору інформації, за словами Мамедова, його колеги також працюють над правовим аналізом усіх фактів.

"Наші колеги в офісі прокуратури Міжнародного суду з увагою до цього ставляться. Тобто їм, скажімо так, імпонує наш кваліфікований підхід до цієї роботи. Ми вважаємо, що матеріалів, які ми послали, достатньо для відкриття провадження з кримського кейсу", – зазначив він.

Прокурор також підкреслив, що всю інформацію допомагали збирати не тільки правоохоронці, але й правозахисники та журналісти.

"Коли наприкінці 2016 року наша команда заступила на пост у прокуратуру АРК, правозахисники й журналісти вже моніторили і фіксували факти порушень у Криму, починаючи із самої окупації. І запевняю вас, левова частка цих матеріалів у відомстві була відсутня. Нам доводилося звертатися до журналістів, неурядових організацій і намагатися якимось чином знайти потрібні матеріали. Скажу відкрито: не кожен прокурор уміє працювати з відкритими джерелами інформації. І нам доводилося використовувати інформацію видань "Крим. Реалії" і "Центр журналістських розслідувань". Це два професійні інтернет-ресурси, які проводять дуже якісні журналістські розслідування, які потім лягають в основу матеріалів проваджень", – зауважив Мамедов.

Водночас чиновник стверджує, що оптимістично дивиться на перспективи розгляду кримського кейсу в МКС:

"Не можу сказати, коли Міжнародний кримінальний суд розпочне офіційне розслідування у всій "Ситуації в Україні". Але щодо Криму – я в цьому твердо переконаний – уже незабаром".

В інтерв’ю виданню The Babel Мамедов розповів, що останнє інформаційне повідомлення, яке надіслала прокуратура до МКС, стосувалося так званих живих щитів, коли російські військовослужбовці, використовуючи цивільне населення, захоплювали українські військові частини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим Гаазький трибунал Міжнародний кримінальний суд
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини