Прокуратура АРК порушила справу за незаконний арешт кримськотатарського активіста

Дата: 10 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження про незаконне позбавлення волі 76-річного Сервера Караметова. Чоловік 8 серпня під будівлею “Верховного Суду Криму” вимагав звільнити політв’язня Ахтема Чийгоза.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури. 

Кримськотатарському активісту присудили 10 діб адмінарешту та 10 тисяч рублів

“За даними фактами прокуратура Автономної Республіки Крим внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 146 (незаконне позбавлення волі) та 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

Прокуратура повідомляє, що справу порушили за зверненням від народного депутата України, голови Меджлісу кримських татар Рефата Чубарова.

“Зокрема, у зверненні зазначено, що представники незаконно створених на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим у місті Сімферополі органів влади із застосуванням насильства затримали 76-річного ветерана національного руху Сервера Караметова, який здійснював мирний одиночний пікет біля будівлі “Верховного суду Республіки Крим” з вимогою звільнення українських політв’язнів”, – повідомляють у відомстві.

В окупованому Криму не вперше затримують кримськотатарського активіста. У День пам’яті жертв геноциду кримських татар 18 травня його затримали російські силовики. У цей день він прийшов на площу в Сімферополі з кримськотатарським прапором і портретами своїх батьків, які стали жертвами депортації 1944 року. Його звільнили за три години, після того як підконтрольні Москві силовики склали адмінпротокол.

9 серпня підконтрольний Москві “Залізничний суд Сімферополя” присудив Караметову 10 діб адмінарешту за “опір співробітникам поліції”. Окрім цього, активіст має сплатити штраф у 10 тисяч рублів (близько 4 200 гривень). 

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”.

“Справу Чийгоза” підконтрольний Москві суд розглядає в рамках “справи 26 лютого” після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – стосовно заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, і окремо – щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі. Наразі у “справі Чийгоза” в “суді” тривають дебати. 

24 лютого Міжнародна експертна група заявила, що Росія не має права розслідувати події 26 лютого 2014 року під кримським парламентом. Вона назвала розслідування в Криму політично мотивованим і закликала українські правоохоронні органи розслідувати події під парламентом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter