Прокуратура відкрила справу за розпалювання ворожнечі проти чиновника, який закликав відправляти геїв до концтаборів

Дата: 24 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за розпалювання ворожнечі проти заступника Сумського міського голови Максима Галицького, який закликав відправляти ЛГБТ-українців, які виходять на Марш рівності, до концентраційних таборів.

Про це повідомила у Facebook прессекретарка прокуратури Сумської області Наталя Науменко.

Максим Галицький, який є прибічником праворадикальної партії “Свобода”, опублікував пізно ввечері 23 червня на своїй сторінці у Facebook фотографію в’язнів нацистського концтабору з нашитими на одяг перевернутими трикутниками, якими за часів Третього рейху позначали гомосексуальних та бісексуальних чоловіків. 

“ЛГБТ-прайд здорової людини. Вірю – не за горами час, коли так звані прайди виглядатимуть саме так”, – підписав своє фото чиновник. 

Згодом Facebook, посилаючись на правила користування мережі, видалив пост Галицького, що дуже обурило чиновника:  

“Категорично не сприймаю політику уряду щодо потурання ЛГБТ-пропаганді та поступовго впровадження ґендерної ідеології! Особливо обурили заяви представників МОЗу та КМДА щодо особистої участі посадових осіб у ґей-параді”.

У коментарях до публікації Галицький продовжив свою гомофобну риторику та розповів, що не закликав відновлювати концентраційні табори, адже їхню функцію в сучасному світі, за його словами, виконують виправні колонії. 

“Повертати слід зовсім не їх, а кримінальну відповідальність за одностатеві зв’язки, інші збочення та їх пропаганду”, – продовжував він.

Публікації заступника мера Сум викликали чималий резонанс, а тому на них звернула увагу прокуратура. 

“Відомості до ЄРДР внесено 23 червня 2019 року за частиною 1 статті 161 КК України – умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми переконаннями. Слідство доручено ГУ НП в Сумській області”, – повідомила деталі відкриття провадження прессекретарка прокуратури Сумської області. 

Зі свого боку Галицький повідомив, що “готовий понести встановлену законом відповідальність”.

Як відомо, вчора в Києві відбувся шостий Марш рівності. За даними організаторів, правозахисна хода зібрала понад 8 тисяч людей. Центр прав людини ZMINA докладно розповідав про те, як пройшов марш.

 

ДОВІДКА. За даними науковців, за часів Третього рейху за звинуваченнями в “протиприродній розпусті” між чоловіками нацисти засудили близько 50 тисяч людей, а приблизно 10–15 тисяч депортували в концентраційні табори. Досі не відома кількість осіб, до яких у той час застосовували евтаназію в психіатричних лікарнях, відправляли до штрафних батальйонів і вбивали за рішенням військових трибуналів. Перше офіційне визнання гомосексуалів жертвами репресій урядом ФРН відбулося в травні 1985 року, коли на території колишнього концентраційного табору Ноєнгамме було відкрито меморіал гомосексуальним ув’язненим. Убивства геїв і лесбійок у нацистській Німеччині науковці вважають однією з частин Голокосту. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter