Prometheus запустив онлайн-курс для журналістів “Як писати про ЛГБТ”

Дата та час події: 31 Липня 2017, 16:56
A+ A- Підписатися

Декомунізації в нашому суспільстві потребують не тільки пам’ятники, а й уявлення про відносини між людьми, природу взаємин та кохання – природу доброї волі, свободи вибору, самовизначення і різноманіття.

Розробляючи цей курс, ми поєднали ключові правила класичної журналістики, такі як баланс думок, правдивість, неупередженість та достовірність, з базовою для європейських країн концепцією прав людини. 

Важко бути неупередженим, якщо зростаєш у середовищі, наповненому словами-кліше, словами-лайками та стереотипами – для темношкірих, для мам, для людей з інвалідністю, для етнічних спільнот або – як у нашому випадку – для геїв, лесбійок, бісексуалів і бісексуалок та трансґендерних людей.

Як професійному журналісту працювати з розпалюванням ворожнечі щодо певної меншості? Що таке ксенофобія і чому працівники ЗМІ мають бути надзвичайно чутливими до її проявів. Як розказувати про ЛГБТ, щоб не ділити українців на “своїх” та “чужих”?

Оскільки нейтральна лексика щодо ЛГБТ-спільноти в Україні саме унормовується, журналістам варто звертати особливу увагу не тільки на те, як висвітлювати цю тему, а й усвідомлювати, що саме вони формулюють ті слова та визначення, якими невдовзі оперуватиме суспільство. Тож особливу увагу під час лекцій ми приділимо нейтральній мові в матеріалах ЗМІ.

Ми також розберемо низку типових випадків висвітлення теми ЛГБТ в українських медіа, порівнюючи їх з підходами світових ЗМІ, на чиї стандарти роботи часто рівняється вітчизняна журналістика, зокрема, BBC, National Geographic тощо.

Медіа-тренерка курсу – в минулому головна редакторка сайту podrobnosti.ua, порталу tochka.net, випусковий редактор на телеканалах “1+1”, “Business”, ТРК “Україна”.

Закінчила Інститут журналістики КНУ імені Шевченка та Школу журналістики DFJ в Києво-Могилянській Академії. 

Проводила тренінги на замовлення Інтерньюс-Україна, Центр медіа-реформ, Києво-Могилянської школи журналістики. Співавтор відео-курсів “Верифікація в інтернеті” та “Соціальні медіа для журналістів”.

Курс можна знайти за цим посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter