Проти грузинських силовиків, що розганяли демонстрантів, порушили кримінальну справу

Генпрокуратура Грузії порушила кримінальну справу у зв'язку з можливим перевищенням повноважень з боку силовиків під час розгону мітингу в Тбілісі біля будівлі парламенту 20–21 червня.

Про це повідомляє ТАСС.

За словами прокурора країни Кока Кацитадзе, наразі слідчі збирають докази перевищення повноважень з боку силовиків. У відомстві попросили свідків розгону надати фотографії і відеозаписи, які допоможуть встановити повну картину події, а для більшої об'єктивності прокуратура запропонувала залучити до розслідування Омбудсманку Грузії Ніно Ломджарію.

Як відомо, масові протести в Тбілісі почалися після того, як російський депутат і член Комуністичної партії Сергій Гаврилов відкрив сесію Міжпарламентської асамблеї православ'я в парламенті країни. Виступ росіянина вивів на вулиці столиці тисячі обурених людей, які закликали його вибачитися за свої дії та залишити територію країни. Згодом російська делегація покинула Грузію, але протестувальники продовжили акцію. У відповідь на це силовики почали розгін демонстрантів, використовуючи гумові гулі та сльозогінний газ.

Згодом стало відомо, що журналістка місцевого медіа втратила око під час розгону; силовики влучили у неї гумовою кулею. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Грузія мирні зібрання силовики свобода мирних зібрань
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини