Проти організації Шабуніна податкова міліція відкрила кримінальну справу

Дата: 02 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Слідче управління фіскальної служби Києва порушило кримінальне провадження проти керівників громадської організації “Центр протидії корупції”.

Про це йдеться у відповіді податківців на запит адвоката, який представляє інтереси ЦПК, повідомляє організація.

Як з’ясувалося, слідство триває два місяці – з 9 червня 2017 року.

“За результатами розгляду листа від 11.07.2017 повідомляємо, що 09.06.2017 СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві, за заявою третіх осіб про кримінальне правопорушення службовими особами ГО “Центр протидії корупції” внесено до ЄРДР кримінальне провадження за №32017000000000081″, – йдеться у документі, який є в розпорядженні ЦПК.

Адвокат та член правління ЦПК Олена Щербан зауважила, що ані статті кримінального кодексу, ані підстав для порушення кримінальної справи, ані суті претензій до ЦПК фіскали не повідомили.

“Це свідчить про те, що податківці зараз в активному пошуку компромату на нас і відкрили кримінальну справу авансом, а тепер будуть шукати, що б нам “пришити”, отримувати доступ до наших документів, робити виїмки, обшуки та прослуховувати керівництво тощо”, – підсумувала Щербан.

У Центрі протидії корупції вважають порушення кримінального провадження податковою поліцією продовженням тиску на організацію і активізацією спроб заблокувати її роботу.

“Це – послідовне продовження кампанії проти нас, мета якої – знищення організації. Скоріше за все, “третя особа”, за заявою якої фіскали порушили нову справу, це – колишній помічник Миколи Мартиненко, народний депутат Павло Пинзеник”, – заявив Віталій Шабунін, голова правління ЦПК.

Шабунін також нагадав, що саме Пинзеник погрожував ЦПК позбавленням статусу неприбутковості. “Його звинувачення настільки абсурдні і безпідставні, що навіть фіскали не можуть кваліфікувати їх у конкретні статті кримінального кодексу. Тому у відповіді податківців – ніякої конкретики. За два місяці розслідування їм нема чого сказати по суті наших звинувачень, бо ніяких порушень з нашого боку немає і не було”, – пояснює Шабунін.

Нагадаємо, під будинком голови організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна 9 квітня пройшов пікет, в організації якого він звинувачує керівництво СБУ

Виконавцем акції, за словами Шабуніна, був діючий керівник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський. 

У Центрі протидії корупції пов’язують пікет з позовом до суду на СБУ. Активісти організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди. 

СБУ спочатку повністю спростовувало свою причетність до мітингу, але на початку червня Служба безпеки України повідомила, що відсторонила від обов’язків співробітника, який брав участь в акції під будинком антикорупційного активіста Віталія Шабуніна 9 квітня.

12 квітня правозахисниця Олександра Матвійчук заявила, що в Україні відбувається цілеспрямована кампанія дискредитації громадських активістів, які займаються протидією корупції у різних сферах.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації. 

Народний депутат від “Народного фронту” Павло Пинзеник 23 травня заявив, що проситиме перевірити діяльність ГО “Центр протидії корупції” щодо відмивання коштів.

7 червня Шабуніна викликали до військкомату, хоча він визнаний непридатним для військової служби. Після відвідування військкомату на вулиці йому пирснув в обличчя з газового балончику блогер Всеволод Філімонов. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter