Рада Європи обурена через зрив акції ЛГБТ у Грузії

У Раді Європи висловили обурення та занепокоєння через те, що заплановані грузинськими правозахисниками заходи до Міжнародного дня боротьби проти гомофобії та трансфобії були скасовані через проблеми безпеки.

Про це йдеться в заяві речника генсека Ради Європи Даніеля Хольтгена.

Він зауважив, що влада повинна захищати активістів від нападів та надати їм можливість виходити на мирні зібрання.

"Представники ЛГБТІ повинні мати можливість користуватися такими ж правами, як і будь-хто інший. Влада повинна забезпечити, щоб всі громадяни, включаючи людей ЛГБТІ, могли реалізувати свої права брати участь у мирних демонстраціях і бути захищеними від насильства", – йдеться в заяві.

17 травня грузинські правозахисники мали намір провести мітинг під стінами офісу прем’єр-міністра країни. За декілька днів до запланованої акції поліція не змогла захистити учасників ліберального мітингу від нападів ультраправих, а тому організатори ЛГБТ-акції вирішили скасувати пікет.

Проте в день боротьби проти гомофобії та трансфобії група ЛГБТ-активістів таки змогла провести пікети під урядовими будівлями. Люди вийшли з плакатами "Ні гомофобії" та "Ні фашизму", а поліція відгородила протестувальників металевими щитами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: дискримінація Рада Європи Грузія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини