Рада прийняла зміни до Держбюджету, які запускають медичну реформу

Дата: 07 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Верховна Рада України прийняла в цілому Закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”, яким врегулюються питання, пов’язані із підготовкою проекту Державного бюджету України на 2018 рік.

Про це повідомляє офіційний портал Верховної Ради.

Закон, зокрема, перерозподіляє “повноваження щодо здійснення видатків на первинну медичну допомогу в рамках реалізації реформи фінансування системи охорони здоров’я, зокрема переходу на оплату медичних послуг”.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що з прийняттям цього закону “медична реформа підтримана повністю”.

“Ми це зробили! Медична реформа повністю підтримана Верховною Радою! Законопроект 7116 (той, що був 6604) ухвалений у другому читанні й в цілому! Дякую всім народним депутатам, які допомогли країні зробити цей історичний крок!”, — написала вона на своїй сторінці у Фейсбук.

За її словами, медична реформа починається у 2018 році з докорінних змін первинної медичної допомоги. Пацієнти починають обслуговуватися в сімейного лікаря, терапевта або педіатра, якого обрали вони. Медичний заклад, у якому працюють ці лікарі отримуватиме пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, що уклав з ним договір. А з 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України.

Раніше у жовтні депутати ухвалили у першому читанні проект закону “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів” № 6604, положення якого увійшли до ухваленого сьогодні законопроекту №7116.

Законопроект №6604 скасовував щорічну медичну субвенцію у Державному бюджеті.

Однак, депутати передбачили, що протягом 2018-2019 років за рішенням уряду можуть фінансуватися окремі види медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних із наданням вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної, паліативної та санаторно-реабілітаційної медичної допомоги.

У разі прийняття урядом рішення про фінансове забезпечення окремих видів медичних послуг та лікарських засобів обсяги медичної субвенції затверджуються у законі про Державний бюджет окремо для відповідних бюджетів.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада проголосувала у другому читанні закон про медичну реформу “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (№6327), ініційований Міністерством охорони здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter