Рада ухвалила закон, за яким жінки в армії отримують рівні права з чоловіками

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект № 6109, який покликаний створити рівні умови та можливості для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України.

Як повідомила народна депутатка, членкиня міжфракційного об’єднання "Рівні можливості" Ірина Суслова, сьогодні за законопроект проголосувало 230 депутатів.

"Перемога!!!! Ми це зробили!!! Законопроект 6109 ухвалений в першому читанні! 230 голосів "за"!!! Жінки в українській армії отримають рівні з чоловіками права! Дякую усім за підтримку!", —  написала Суслова на своїй сторінці у Фейсбук.

Згідно з текстом закону, він, зокрема, доповнюється таким абзацом: "Жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законом), що включає прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань, виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі тощо".

За словами Ірини Суслової, законопроект усуває низку дискримінаційних положень діючого законодавства. Зокрема, щодо укладання контракту на проходження військової служби, звільнення в запас, обсягу відповідальності, засад проходження військових зборів.

"Його ухвалення означатиме наближення нашої армії до стандартів НАТО, тобто її осучаснення та модернізацію",написала Суслова.

Водночас, як пояснює на своїй сторінці у Фейсбук Юридична служба Збройних сил, законопроект покликаний врегулювати три основні проблеми ґендерної нерівності при проходженні військової служби:

1. Скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками у запасі.

Наразі військовослужбовці-жінки незалежно від спеціальності зараховуються до запасу другої категорії, а отже і граничний вік перебування в запасі становить 50 років, а для чоловіків — 60-65 залежно від військового звання.

2. Зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийнятті на військову службу.

Наразі контракт про проходження військової служби можуть укладати жінки віком до 40 років, а чоловіки — віком до 45-60 залежно від військового звання.

3. Уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження та проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: жінки жінки в армії
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини