"Реабілітаційний центр" в Харкові тримав людей проти волі та силою змушував приймати ліки

В Харкові близько 30 людей віком від 25 до 45 років насильно утримували в одному з приватних житлових будинків нібито з метою лікування від наркотичної залежності.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області, підпільний "реабілітаційний центр" виявили під час розслідування кримінального провадження іншого злочину.

Будинок, в якому силою тримали людей. Фото: Прес-служба прокуратури Харківської області

Керівник місцевої прокуратури Руслан Скуратович розповів, що жінок і чоловіків хапали просто на вулиці та проти їх волі привозили до будинку. Там в них відбирали документи, телефони та особисті речі.

За словами свідків, вийти з будинку було неможливо. Двері в приміщенні зачинялися на замок, на вікнах були грати, а до утримуваних силою людей приставили охорону. З-поміж звільнених людей були такі, хто не бачив вулиці більше року.

"У підпільному центрі вилучено медпрепарати, які, за словами невільників, їх насильно змушували приймати. Найближчим часом буде призначена експертиза, що має встановити вміст препаратів та їх призначення", – зазначили в прес-службі прокуратури.

Всередині підпільного "реабілітаційного центру". Фото: Прес-служба прокуратури Харківської області

За фактом викрадення та незаконного позбавлення волі людей (ч.2 ст.146 Кримінального кодексу України) відкрили кримінальне провадження. Наразі правоохоронці встановлюють обставини справи та всіх причетних осіб.

Як відомо, у квітні 2017 року з приватного реабілітаційного центру на Чернігівщині звільнили близько 200 людей. До мешканців центру застосовували катування.

У вересні 2017 року аналогічний центр було викрито у Запоріжжі. Як повідомив тоді генеральний прокурор України Юрій Луценко, у результаті спецоперації правоохоронці звільнили близько сотні людей.

За словами голови "Експертного центру з прав людини" Юрія Бєлоусова такі установи є фактично "приватними в’язницями", оскільки сьогодні в Україні передбачено виключно добровільне лікування залежностей, якщо інакше не вирішив суд.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: неофіційні місця несвободи
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини