Річниця ромських погромів у Лощинівці: нікому з нападників не оголосили про підозру

За два роки після ромських погромів у Лощинівці правоохоронці не оголосили підозри жодному з нападників.

Про це заявив президент громадської організації "Правозахисний ромський центр" Володимир Кондур в ефірі ТРК "Одеса".

За його словами, адвокати потерпілих уже давно ідентифікували особи нападників.

"Якби місцева влада Ізмаїльського району, сільська влада, дільничний в селі і поліція району працювали так, як вони повинні це робити, ми б не отримали таку ситуацію. Долі людей, яких вигнали з села, складаються складно. Уявіть собі, що у вас був будинок, ви там жили, все нормально – і тут у вас нічого немає взагалі. Тому нічого хорошого немає, ці люди на сьогодні орендують квартири, хтось живе у родичів. Дуже складна для них соціальна й економічна ситуація", – зауважив Кондур.

Також правозахисник згадав нещодавній напад ультраправих у Львові, який закінчився вбивством 24-річного Давида Папа.

"За це в першу чергу відповідальна влада нашої держави, тому що вони повинні забезпечувати захист прав людини, в даному випадку етнічних меншин, і я говорю не тільки про права ромів, а про представників усіх етнічних меншин", – підкреслив він.

Наприкінці серпня 2016 року мешканці села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили будинки представників ромської меншини після того, як чоловік нібито ромської національності був звинувачений у вбивстві 9-річної дівчинки. Розлючені мешканці села погромили переважно хати людей, які оселилися тут 3 роки тому. У результаті один дім був підпалений, в інших – пошкоджені меблі, вибиті шибки.

Згодом громада села Лощинівка зажадала виселити з населеного пункту всіх представників ромської національності. Ромські родини були змушені виїхати з Лощинівки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: роми Одеса Лощинівка
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини