Рідні полонених моряків поїдуть на суд у Москву

Дата: 09 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Наступного тижня рідні полонених українських моряків, яких російські силовики утримують уже п’ятий місяць у Лефортовському СІЗО, поїдуть на розгляд їхньої справи в московському суді.  

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на сторінці у Facebook.

Денісова нагадала, що на моряків постійно тиснуть російські силовики, а тому їм потрібна підтримка близьких. 

“Аби побачити своїх синів, братів та чоловіків, рідні збираються їхати на так звані судові засідання з різних куточків України. Для придбання квитків до Москви потрібні чималі кошти. Працівники Секретаріату Уповноваженого разом зі мною зібрали та перерахували 30 500 грн. Ми закликаємо усіх долучитися до збору коштів!” – написала Омбудсман. 

У дописі на своїй сторінці Денісова вказала реквізити, куди небайдужі люди можуть перерахувати кошти для моряків та їхніх рідних: 4149 6293 8101 9801 (“Приватбанк”), отримувачка Гриценко Ольга (сестра Дениса Гриценка, командира походу, капітана 2-го рангу).

“Зібрані грошові кошти, які не будуть витрачені на поїздку родичів на судові засідання, будуть у повному обсязі перераховані на рахунки наших військовополонених моряків або передані волонтерам, які допомагають нашим хлопцям у Москві”, – зазначила Уповноважена з прав людини. 

Як відомо, 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.

Після атаки прикордонників РФ на українські військові катери і взяття в полон українських моряків російські суди в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян дістали поранення. Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до шести років позбавлення волі. Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими. Згодом ООН визнала моряків військовополоненими. 

Щоб привернути увагу світової спільноти до полонених, їхні рідні нещодавно виступили на засіданні Радбезу ООН. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter