Рівень свободи преси у світі зараз найгірший за останні десять років – Article 19

Дата: 30 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Найбільший спад у свободі слова за останнє десятиліття зафіксовано у Туреччині. Загалом за 2016 рік 259 журналістів в усьому світі були ув’язнені та 79 були вбиті.

Про це йдеться в доповіді правозахисної організації Article 19, повідомляє видання The Guardian.

Після спроби перевороту в червні 2016 року 152 турецьких журналісти були ув’язнені, більше 170 видань були закриті, ще 2500 працівників ЗМІ були звільнені. В Бразилії, Бурунді, Єгипті, Польщі, Венесуелі та Бангладеш правозахисники відзначили спад різноманітності та незалежності засобів масової інформації.

Автори доповіді дослідили свободу вираження поглядів у 172 країнах за період з 2006 по 2016 рік. За основу вони взяли 32 соціальних та політичних показники, серед яких упередженість у ЗМІ, корупція, цензура в Інтернеті, доступ до правосуддя, переслідування журналістів, гендерна та соціальна рівність.

Томас Хьюз, виконавчий директор Article 19, відзначив зростання кількості нападів на журналістів. Лише в Мексиці за 2016 рік було зафіксовано 426 нападів на медійників. “Глобальна свобода медіа знаходиться на найнижчому рівні від початку століття”, – йдеться у звіті.

Серед позитивних змін Article 19 помітили поліпшення в низці країн: Тунісі, Шрі-Ланці та Непалі. Також в 119 країнах з 172 були ухвалені закони, які захищають право на вільний доступ до інформації.

Раніше цього року міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” оприлюднила дослідження World Press Freedom Index, в якому звернула увагу на те, що свобода засобів інформації дедалі частіше є під загрозою не лише в країнах із авторитарними режимами, а й у країнах, які вважаються моделями демократії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter