Рівень свободи преси в Європі найкрихкіший з часів холодної війни – дослідження

Рівень європейської свободи преси є найбільш крихким, ніж будь-коли з часу закінчення холодної війни.

Про це йдеться в щорічному звіті, який оприлюднила низка партнерських організацій платформи Ради Європи щодо захисту журналістики і безпеки журналістів, повідомляє "Українська правда" з посиланням на видання Politico.

Звіт підтверджує погіршення стану свободи преси в Європі і розкриває його причини. Він ґрунтується на 140 серйозних порушеннях свободи преси, про які повідомлялося платформі у 2018 році, зокрема – 17 випадків безкарності за вбивства журналістів.

Різке збільшення кількості повідомлень про порушення свободи ЗМІ спостерігалося в Італії. У доповіді також підкреслено погіршення ситуації зі свободою слова в Туреччині, де понад 200 журналістів були заарештовані або затримані після спроби державного перевороту в середині 2016 року. Угорщину також критикували за "дуже високу концентрацію ЗМІ в руках проурядових олігархів".

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що доповідь може "слугувати основою для діалогу з державами-членами щодо шляхів поліпшення середовища свободи ЗМІ".

Загалом частка відповідей держав на загрози для ЗМІ у 2018 році становила 39%, що, як ідеться в доповіді, є дуже низьким показником.

Платформа була запущена у квітні 2015 року для сприяння співробітництву між членами Ради Європи щодо можливих захисних або коригувальних дій проти посягань на незалежність засобів масової інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: свобода слова Рада Європи
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини