Рівень свободи у Росії погіршився через вторгнення в Україну - Freedom House

Правозахисники з Freedom House визнали Україну частково вільною та зазначили, що показники рівня свободи у Росії погіршилися через військове вторгнення.

Як повідомляє "Українська правда", у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House "Свобода у світі – 2015" Україну визнано частково вільною країною з позитивним зростанням показників практично за всіма пунктами. Вона отримала по три бали з семи за загальним рівнем свободи, громадянськими свободами та політичними правами (1 пункт – найвищий рівень свободи, 7 пунктів – найнижчий).

Натомість Росія визнана не вільною країною, отримавши по кожному вище згаданому пункту шість балів. Дані по Криму містяться в окремому звіті, і його показники ще гірші, ніж у Росії: загальний рівень свободи - 6,5, громадські свободи – 6, політичні права – 7.

Порівняно з минулим роком в Україні показники покращились, а в Росії - погіршились. Зокрема, рівень громадянських свобод знизився через посилення контролю над ЗМІ, радикальне збільшення рівня пропаганди на контрольованому державою телебаченні і нові обмеження закордонних подорожей. На погіршення ситуації вплинуло вторгнення Росії в Україну та анексія Криму, зазначають автори звіту: "В кінці серпня, зрозумівши неминучість поразки сепаратистських сил, Путін ввів регулярні російські війська в східну Україну, при цьому публічно заперечуючи їхню присутність".

Рівень свободи та визнання демократії у світі в цілому став найгіршим за останні 25 років, зазначив віце-президент дослідження Арч Паддінгтон. Він заявив, що донедавна найбільш авторитарні режими дотримувались міжнародних угод і на словах поважали конкурентні вибори і права людини, сьогодні ж вони прагнуть скинути з себе обмеження базових дипломатичних принципів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія звіт Україна свобода Freedom House
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини