РНБО ввела санкції проти 13 іноземних журналістів: хто вони?

Рада національної безпеки і оборони України застосувала персональні санкції щодо 13 іноземних журналістів, більшість з яких спостерігали за так званими виборами в окупованих частинах Донецької та Луганської областей. 

Про це повідомляє "Детектор медіа". 

Нові санкції запровадили рішенням ради від 19 березня, введеним у дію указом президента України № 82/2019 від 19 березня. Загалом у списках є 294 юридичних і 848 фізичних осіб. У списку іноземних журналістів перебувають такі особи: 

 1. Рібейро Клаудіо (Рибейро Клаудио), громадянин Федеративної Республіки Бразилія, публіцист, диригент, член ЦК Компартії Бразилії, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 2. Ставропулос Статіс (Ставропулос Статис), громадянин Грецької Республіки, журналіст, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 3. Маркес Ісаак (Маркес Исаак), громадянин Королівства Іспанія, учасник незаконного збройного формування "ДНР", кореспондент інформаційного агентства Newsfront, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 4. К’єза Джульєтто (Кьеза Джульетто, Chiesa Giulietto), громадянин Італійської Республіки, проросійський журналіст, екс-депутат Європарламенту, член правої партії “Брати Італії – національний альянс”, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 5. Рональд ван Амеронген (Рональд ван Амеронген, Ronald Van Amerongen), громадянин Королівства Нідерланди, проживає у т.зв. “ЛНР”, журналіст, позаштатний кореспондент агентства новин “Донай”, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 6. Ілаясон Джордж (Илаясон Джордж), громадянин США, журналіст видання Washington’s Blog, проживає на непідконтрольній території Луганської обл., спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 7. Депрем Окай (Deprem Okay), громадянин Турецької Республіки, проживає на території окупованого Донбасу, журналіст інформагенції Evrensel, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 8. Путконєн Янус (Путконен Янус, Putkonen Yanus), громадянин Фінляндської Республіки, журналіст, редактор агенції новин DONi News, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 9. Екман Ярмо (Экман Ярмо, Ekman Jarmo), громадянин Фінляндської Республіки, керівник “Товариства дружби “Фінляндія – Новоросія”, журналіст, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 10. Неан Крістель (Нэан Кристель, Neant Christelle), громадянка Французької Республіки, журналіст агентства DONi Press, спостерігач за так званими “виборами в ЛНР/ДНР”.
 11. Оксенрайтер Мануель (німецькою мовою – Ochsenreiter Manuel), головний редактор ультраправого німецького журналу Zuerst!, співробітник російського Центру стратегічної кон’юнктури, неодноразово відвідував тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Цей журналіст підозрюється в причетності до підпалу спілки угорців в Ужгороді.
 12. Ліатсос Дімітріос (грецькою мовою – Λιάτσος Δημήτρης), кореспондент грецької корпорації телерадіомовлення (грецькою мовою – Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση, ERT) в Російській Федерації, автор низки публікацій з російської тематики в грецькому виданні Tribune.gr, активний політичний коментатор, учасник політичних ток-шоу на російських телеканалах.
 13. Софокліс Софоклі Яннії, громадянин Республіки Кіпр, з 2011 року головний редактор московського бюро кіпрського політичного видання “Харагві” (грецькою – Χαραυγή), партійної газети Прогресивної партії трудового народу Кіпру (ΑΚΕΛ), доктор юридичних наук, колишній співробітник посольства Республіки Кіпр у м. Москві.

Відтепер активи всіх журналістів заблокують. Також їм відмовлятимуть у наданні віз та скасують уже видані візи. Щодо десяти медійників, які спостерігали за “виборами” на окупованій території, застосують санкції, що мають запобігти "виведенню капіталів за межі України”.

Як відомо, нещодавно президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції щодо російських компаній та їхніх дочірніх підприємств в Україні. Рішення, зокрема, на три роки забороняє на території України діяльність кількох російських інтернет-компаній, онлайн-магазинів, сервісів та книжкових видавництв. Указ, зокрема, запроваджує до березня 2022 року санкції для компанії "Яндекс" та всіх її сервісів: "Яндекс.Такси", "Яндекс.Карты", "Яндекс.Музыка", "Яндекс.Деньги", а також ресурсів компанії на кшталт "КиноПоиск" та Afisha.ru. Санкції передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, заборону провайдерам надавати доступ користувачам та інше.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Донбас санкції журналістика
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини