Родичі жертв МН-17 протестували під російським посольством у Гаазі

Рідні загиблих у катастрофі МН-17 провели акцію протесту під посольством РФ у Гаазі з вимогою до Росії визнати свою провину в трагедії. 

Про це повідомляє видання DW.

Родичі виставили перед стінами посольства 298 порожніх білих стільців, які мають нагадати Росії про кількість жертв трагедії. Також вони розгорнули плакати з написами "Справедливість для MH-17" і "Человечность превыше политики" російською.

"Ми хочемо закликати Росію до відповідальності. Цілком зрозуміло, що вони відіграли певну роль у катастрофі MH-17. Мовчання політично мотивоване. Якщо ви мовчите і не берете на себе відповідальності, ви не можете називати себе великою нацією",цитують слова представника Робочої групи з виявлення правди щодо катастрофи Сандера ван Луйка журналісти видання NOS.

Відомо, що у квітні цього року Європейський суд з прав людини повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі MH-17. На Росію, яка "прямо чи опосередковано відповідальна за знищення літака і не спромоглася розслідувати катастрофу або співпрацювати з іншими розслідуваннями", поскаржилися 380 осіб. Вони наголошували, що країна порушує їхнє право на справедливий суд, повагу до приватного і сімейного життя і право на ефективний засіб правового захисту.  

Нагадаємо, що в травні минулого року Міжнародна спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського "Боїнга" оголосила, що той збили зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курську. 

Пізніше уряди Нідерландів і Австралії поклали на Росію відповідальність за збиття малайзійського "Боїнга". Згодом їх підтримали в нідерландському парламенті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія MH17
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини