Росія визнає українське громадянство Сєнцова, але не бере його до уваги

Генпрокуратура Росії визнала подвійне громадянство Олега Сєнцова - українського режисера, затриманого в Криму навесні 2014 року за підозрою у скоєнні теракту. Але українського консула до нього досі не пускають.

Про це розповів "Крим. Реалії" адвокат Сєнцова Дмитро Дінзе.

Раніше слідчі органи ФСБ надавали в суд довідку про те, що Федеральна міграційна служба визнала Сєнцова громадянином Росії, у зв'язку з чим захист режисера, який зараз перебуває в московському СІЗО, направив скаргу в російську Генпрокуратуру.

"Я оскаржив дане рішення, і Генеральна прокуратура дала, відповідно, мені відповідь, в якому вказала, що у Сєнцова де-факто є подвійне громадянство - він є громадянином України і Росії згідно з федеральним конституційним законом, який було прийнято по Криму. Але де-юре він є громадянином Росії в силу того, що немає двосторонньої угоди між Україною і Росією про подвійне громадянство", - розповів адвокат.

Зараз захист Сєнцова чекає відповіді на подане клопотання про те, щоб на підставі положення про подвійне громадянство допустити до Сєнцова українського консула, що перебуває у Москві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: СІЗО Росія тероризм громадянство Олег Сєнцов консул
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини