Росія має виплатити українському політв’язню Афанасьєву 2 тис. євро за невідповідне перевезення в колонію — ЄСПЛ

Дата: 08 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини 8 лютого задовольнив скарги колишнього українського політв’язня Геннадія Афанасьєва на умови перевезення в тюремно-транспортних засобах Федеральної служби виконання покарань в Росії.

Про це повідомив представник правозахисної комісії “Меморіал” у російській Республіці Комі Ернест Мезак, передає “Крим.Реалії”.

За його словами, суд розглянув дві скарги, одна з яких стосувалася умов перевезення з Воронезької області до Республіки Комі, тоді як інша – суто по Республіці Комі.

Мезак також зазначив, що по кожній зі скарг Афанасьєву присудили фінансову компенсацію в розмірі однієї тисячі євро (33 тисячі гривень). Колишній політв’язень заявив, що сумою компенсації він незадоволений.

“Для людей, яких катують і порушують їх права, в порівнянні з іншими відшкодуваннями, це абсолютний мізер”, – сказав він.

Афанасьєв додав, що у в’язниці фіксував усі факти правопорушень, які стосувалися його та людей навколо. Наразі він готує ще дві скарги до ЄСПЛ та сподівається, що вони не будуть останніми. 

Нагадаємо, 25 грудня 2014 року Московський міський суд засудив Геннадія Афанасьєва до 7 років в’язниці за “тероризм”. За версією російського слідства, кримчанин був причетним до підпалу будівлі “Російської громади Криму” і місцевого відділення “Єдиної Росії”, а також до підготовки вибуху пам’ятника Леніну біля вокзальної площі Сімферополя і меморіалу “Вічного вогню”.

31 липня 2015 року Афанасьєв відмовився від свідчень у справі Сенцова-Кольченка, заявивши, що вони були отримані під катуваннями. Після цього співробітники ФСБ погрожували йому та його рідним.

14 червня 2016 року незаконно ув’язнений Афанасьєв разом із ще одним українським політв’язнем Юрієм Солошенком повернувся до України. Їх вдалося обміняти на працівників одеських ЗМІ Олену Гліщинську та Віталія Діденка, котрих звинуватили в тероризмі за організацію так званої “Народної ради Бессарабії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter