Росія приховує матеріали про смерть Веджіє Кашка – адвокат

Слідчий комітет РФ приховує від нього і родичів загиблої Веджіє Кашка результати судово-медичної експертизи за фактом смерті активістки.

Про це на сторінці у Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

За його словами, матеріали не бачили навіть родичі кримськотатарської активістки.

"З дати винесення постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом загибелі Веджіє Кашка слідчим СК РФ Київського району Сімферополя минуло вже більше 2 місяців. Разом з тим до сьогодні ні рідним загиблої Веджіє Кашка, ні мені Слідчий комітет так і не надав матеріали дослідчої перевірки, в рамках якої були проведені як мінімум дві судово-медичні експертизи, які є основними доказами для слідства, що дозволяють знову і знову відмовляти в порушенні справи", – написав Полозов.

Адвокат підкреслив, що родичі Кашка хочуть провести незалежну експертизу, але для неї потрібні висновки російських експертів.

"Це російська влада прекрасно розуміє і використовує всі бюрократичні можливості для того, щоб ці матеріали не потрапляли нам до рук. Під час сьогоднішньої моєї розмови з керівником слідчих слідчого відділу Київського району Сімферополя ГСУ СК РФ у РК, підлеглими якого здійснювалася дослідча перевірка і виносилися постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом смерті Веджіє Кашка, матеріал нібито взагалі підняли в Генеральну прокуратуру РФ, і коли він повернеться, невідомо. Ніяких документів на підтвердження його слів мені не показали. Якщо російські силовики, які провели 23 листопада 2017 року дуже жорстке затримання за явно сфабрикованою проти активістів кримськотатарського національного руху кримінальною справою, не причетні до смерті Веджіє Кашка, то чому російські слідчі органи і прокуратура так ретельно приховують ці матеріали від рідних Веджіє Кашка і їх адвоката?" – зауважив Полозов.

У зв'язку з цим адвокат подав до так званого Київського райсуду Сімферополя скаргу у порядку ст. 125 КПК РФ на незаконні дії (бездіяльність) слідчого у зв'язку з відмовою в наданні для ознайомлення матеріалів перевірки за фактом смерті Веджіє Кашка.

Веджіє Кашка – ветеранка кримськотатарського національного руху. Вона народилася 1934 року в селі Ускут (нині Привітне), неподалік Алушти. Після депортації кримськотатарського народу 1944 року Веджіє Кашка проживала із сім'єю в Узбекистані. У 50-і роки разом зі своїм чоловіком Бекіром жінка приєдналася до національного руху кримських татар.

23 листопада 2017 року в Сімферополі російські силовики затримали групу кримських татар – Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи. Їх звинуватили у вимаганні в громадянина Туреччини. Під час затримання російськими силовиками стало погано Веджіє Кашці, жінка померла.

Прокуратура АРК, що базується на материковій Україні, відкрила кримінальні провадження за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим кримські татари Веджіє Кашка
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини