Росіянка півроку намагається повернути всиновлених дітей. Суд визнав її чоловіком через операцію зі зменшення грудей

В Росії суд визнав чоловіком мешканку Єкатеринбургу Юлію Савіновських, в якої після операції зі зменшення грудей забрали двох всиновлених дітей.

Фрагмент судового рішення від 5 лютого на своїй сторінці у Facebook розмістив адвокат жінки Олексій Бушмаков.

Фрагмент судового рішення. Фото: Aleksei Bushmakov, Facebook

"Ідентифікація Савіновських Ю. В. себе в якості представника чоловічої статі з урахуванням її шлюбу з чоловіком, прагнення прийняття соціальної ролі, властивої чоловічій статі, за своєю суттю суперечить принципам сімейного законодавства нашої країни, традиціям і менталітету нашого суспільства", – зазначається в документі.

За словами адвоката, Єкатеринбурзький суд визнав шлюб Савіновських одностатевим. Підставою для ухвалення такого рішення стала операція, яку зробила жінка, а також те, що вона вела блог від імені чоловіка.

"А в подібній родині всиновлені діти виховуватися не повинні", – пояснив він логіку суддів в коментарі "Новій газеті".

Юлія Савіновських (в центрі). Фото: Євгеній Соков, Znak.com

Сама Савіновських заявила, що має намір оскаржувати рішення суду.

"На якій підставі в нас суд взагалі виносить такі рішення [про ідентифікацію як чоловіка]? В мене паспорт, зрештою, є. Я ніколи не зверталася за зміною паспорту", – цитує жінку Meduza.

У серпні 2017 року органи опіки забрали двох хлопчиків чотирьох і п’яти років, всиновлених родиною Юлії Савіновських. Єкатеринбурзькі посадовці вирішили, що жінка хоче змінити стать, оскільки вона вела блог в Instagram від імені трансґендера та зробила операцію з видалення грудей. Савіновських своє рішення пояснила тим, що грудь сьомого розміру заважала їй "фізично та морально".

Родина Юлії Савіновських. Фото: Znak.com

"Я виношувала дітей, рожала дітей, годувала дітей цією груддю – можна мені трошки пожити тепер для себе в тому вигляді, в якому я хочу? Я хочу носити сукні з відкритою спиною, я хочу носитии футболки на голе тіло, хочу носити купальники без підтримуючої білизни", – розповідала вона в інтерв’ю Ксенії Собчак.

Савіновських намагалася оскаржити рішення органів опіки в суді, проте Орджонікідзевський районний суд Єкатеринбургу відмовився задовольнити її позов. Свердловський районний суд скасував це рішення та відправив справу на новий розгляд, однак 5 лютого Орджонікідзевський райсуд знову відмовився повернути дітей жінці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: діти Росія жінки суд
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини