Розглянемо звернення матері Сенцова про помилування, коли воно надійде – Пєсков

Звернення матері українського режисера Олега Сенцова до президента Росії Володимира Путіна про помилування розглянуть, коли воно надійде в Кремль.

Про це заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає "Новая газета" з посиланням на "РИА-Новости".

"Почекаємо, коли воно надійде. Безумовно, воно буде розглянуто і не залишиться без уваги. Але наскільки це може бути приводом для конкретних дій в плані ініціювання процедури помилування, я зараз вам сказати не можу", – сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, чи достатньо з точки зору закону звернення матері Сенцова для його помилування, Пєсков заявив, що "такі випадки в законі не прописані", але для помилування потрібно звернення з боку самого засудженого.

"Ви знаєте, це випадок досить резонансний. Він, з одного боку, абсолютно зрозумілий з точки зору винесеного вердикту суду, з точки зору визнання судом винним, причому за дуже тяжким звинуваченням. З іншого боку, він резонансний, звичайно, це буде розглянуто. Але термінів якихось я тут не можу назвати", - сказав прес-секретар Путіна.

Як відомо, мати українського режисера, політв’язня Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування ще 22 червня, а 26 червня його передали Путіну. Станом на 12 липня, реакції на звернення не було.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

28 травня Сенцов погодився на підтримувальну терапію.

Він почав голодувати перед чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

13 липня Олегу Сенцова виповнюється 42 роки.

5 липня в колонії "Білий ведмідь" в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Олег Сенцов Володимир Путін
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини