Розслідування по MH17: російська ракета запущена з окупованої території

Дата: 28 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Міжнародна слідча група, яка розслідує катастрофу пасажирського “Боїнга” на сході України, повідомила родичам загиблих, що лайнер збила ракета, випущена з населеного пункту Сніжне.

Як докази родичам надали фото та відеозаписи, а також записи переговорів, передає BBC.

Слідчі також детально описали, як йшла колона з “Буком”, її маршрут. За інформацією, наданою родичам, пускова установка “Бук”, з якої було збили літак, була доставлена в Україну з Росії.

“Надана нам інформація виглядає вичерпно”, – розповів російській службі BBC один із родичів.

“Дуже чітко було заявлено, що літак був збитий ракетою “Бук”, яка прийшла з території Російської Федерації і після цієї події була евакуйована на територію Російської Федерації”, – прокоментував в ефірі каналу 112 висновки слідства посол України в Нідерландах Олександр Горін.

І тоді, і зараз територію Сніжного контролювали проросійські сепаратисти із самопроголошеної Донецької народної республіки.

Роббі Олерс, чия племінниця загинула в катастрофі, також розказав журналістам, що слідчі ідентифікували 100 підозрюваних, повідомляє Reuters.

До складу міжнародної слідчої групи входять представники Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України, що діють за підтримки резолюції Ради Безпеки ООН.

Висновки групи можуть стати основою для кримінального переслідування.

Під час презентації висновків розслідування прокурор також зазначив, що спочатку слідство розглядало версію, що MH17 могли збити іншим літаком, але згодом виключило її.

“І Росія, і Україна надали знімки з радарів. Записані переговори диспетчерів. Навіть Росія тепер визнає, що іншого літака не було” – зазначив прокурор.

Як відомо, “Боїнг-777” “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над південним сходом України в липні 2014 року. Загинули 298 людей.

Міністерство оборони Росії заперечує будь-яку причетність до знищення літака і висуває альтернативні теорії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter