Розслідування трагедії MH17 – на фінішній прямій – Генпрокуратура

Дата: 12 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

В Україні над розслідуванням трагедії MH17 працюють 50 прокурорів, які розслідують причетність до злочину сотні підозрюваних. 

Про це під час Київського безпекового форуму розповів начальник Міжнародно-правового департаменту Генпрокуратури України Євген Пікалов, передає кореспондент Центру прав людини ZMINA.

Євген Пікалов

“Розслідування вже майже завершене. Судові засідання будуть відбуватись у Нідерландах. У випадку причетності до злочину громадянина України таку кримінальну справу ми передамо для судових слухань у Нідерландах. Так само кожного з підозрюваних переводитимуть у цю країну в рамках окремого епізоду цієї великої справи”, – повідомив Євген Пікалов і додав, що нідерландські колеги підготували для судових слухань окрему будівлю. 

Водночас прокурор повідомив, що, якщо підозрюваний перебуватиме в Росії, його засудять заочно на основі зібраних доказів. 

“Це означає, що ця людина буде вважатися засудженою решту життя. Її включать у списки Інтерполу, а відтак вона ніколи не зможе вільно виїхати за межі Росії”, – сказав він. За його словами, використовуючи окрему конвенцію про міжнародну правову допомогу, нідерландські правоохоронці надсилатимуть вирок до Росії для його виконання. 

Нагадаємо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над Донеччиною 17 липня 2014 року. Катастрофа забрала життя 298 людей, які перебували на борту літака

Українська влада покладає провину за катастрофу на проросійських бойовиків, а ті у свою чергу звинувачують українську сторону. 

29 липня 2015 року Росія заветувала проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського “Боїнга” над Донбасом. За документ проголосували 11 з 15 країн, що брали участь у голосуванні. Три країни – Китай, Ангола і Венесуела – утрималися.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оприлюднила доповідь катастрофи Боїнга рейсу MH17. У доповіді йдеться, що літак був збитий ракетою з комплексу “Бук” із території, підконтрольної проросійським терористам на сході України.

24 травня 2018 року Міжнародна спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського “Боїнга” оголосила, що той був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курську. Крім того, було оприлюднено відео маршруту того “Бука”.

У Європейській комісії закликали Російську Федерацію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті “Боїнга” Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Пізніше уряди Нідерландів і Австралії поклали на Росію відповідальність за збиття малайзійського “Боїнга”. Згодом їх підтримали в нідерландському парламенті. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter