Руслан Зейтуллаєв має намір голодувати до винесення вироку

Фігурант севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Руслан Зейтуллаєв, який на знак протесту голодує вже 17 днів, має намір продовжувати голодування до винесення вироку у суді в Ростові-на Дону.

Про це у Фейсбуці повідомив російський журналіст Антон Наумлюк, присутній на засіданні суду.

"Руслана Зейтуллаєва доставили до суду. Виглядає виснаженим, але тримається міцно. Адвокати вмовляли кинути голодування, але Руслан відмовився до винесення вироку. Еміль Курбедінов нагадав про лист Сахарова Мустафі Джемілєву під час голодування.

"Готовий буду кинути, якщо не зможу читати намаз, якщо буду непритомніти, наприклад. Але я жодного ще не пропустив", – відповів Руслан. У СІЗО його вмовляють кинути голодування тричі на день", – написав Наумлюк.

При цьому в медслужбі СІЗО Зейтуллаєву виписали довідку про задовільний стан здоров'я, написав у Фейсбуці адвокат кримчанина Едем Семедляєв.

Водночас адвокат Еміль Курбедінов написав у Фейсбук, що оголошення вироку по справі Зейтуллаєва заплановане на 26 квітня на 10 годину.

Кримські татари запустили у мережі Фейсбук флешмоб, де просять Зейтуллаєва припинити голодування.

Нагадаємо, Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування 4 квітня під час засідання в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону. Він висунув до російської влади низку вимог: припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями "тероризм" і "екстремізм", допустити до нього до СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольського "справи Хізб ут-Тахрір".

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в "участі в терористичних співтовариствах" і засудив його до семи років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягають на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" 2003 року, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих "терористичними".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Руслан Зейтулаєв Хізб ут-Тахрір репресії в Криму
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини