Рваний одяг, відсутність спідньої білизни та памперсів: життя мешканців психоінтернату на Львівщині

Дата: 10 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Рваний одяг, відсутність спідньої білизни та памперсів, – так живуть мешканці Монастироцького психоневрологічного інтернату на Львівщині. 

Про це повідомляють монітори Національного превентивного механізму, які зафіксували низку порушень прав підопічних та умов проживання їх у закладі.

Монітори вказують, що взуття та одяг не відповідають сезону. У кімнатах практично відсутні шафи для одягу та тумби для особистих речей, а зовнішній вигляд багатьох підопічних неохайний – довгі та брудні нігті на ногах та руках. 

Окрім цього, у підопічних закладу немає мила, зубних щіток та паст. 

“Нас особливо вразило те, що майже всі підопічні одягнені у старий рваний одяг та літнє гумове взуття. На спідній білизні відсутнє маркування, тому після прання кожен отримує будь-чию білизну. У кількох ліжкових хворих була відсутня спідня білизна та памперси, хоча на складі є все необхідне у достатній кількості”, – розповіли монітори Національного превентивного механізму.

Особливо монітори занепокоєні недотриманням техніки безпеки стосовно роботи електричного обладнання у пральні. В окремих кімнатах необхідно замінити електричну мережу. 

Розетки та вимикачі в житлових кімнатах потребують ремонту. У закладі відсутні плани евакуації при пожежі та недоукомплектований пожежний щит.

Під час візиту монітори поспілкувалися з працівниками закладу, які, як виявилося, не знають стандартів догляду за підопічними та не могли назвати дату останнього проходження інструктажу з техніки безпеки.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини надішле детальний звіт та рекомендації про  усунення виявлених недоліків Львівській обласній раді. 

Національний превентивний механізм (НПМ) – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter