СБУ має список парламентських журналістів, які працюють на російські спецслужби – Сюмар

Дата: 29 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Служба безпеки України склала список журналістів, акредитованих у Верховну Раду, які нібито співпрацюють з російськими спецслужбами. 

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на слова голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар.

За її словами, силовики передали їй відповідні подання.

“У мене є частина подань від Служби безпеки України, що такі “журналісти” співпрацюють з російськими спецслужбами. Вони спочатку провокують певні ситуації, знімають їх, а потім вирізають фрагменти відео і передають їх російським телеканалам”, – зазначила вона. 

Такі дії, на її думку, є частиною інформаційної війни проти України. Водночас Сюмар зазначила, що в парламенті вже давно пора врегулювати питання акредитації журналістів; воно, за її словами, вже “перезріло”. 

“4 тисячі акредитованих журналістів у Верховній Раді – це маразм. Більша частина цих людей займається там казна-чим, але не висвітленням діяльності парламенту. У сучасному світі нескладно перевірити, написав журналіст хоча би кілька слів про парламент чи ні. Достатньо ввести в пошукач його ім’я разом зі словосполученням “Верховна Рада”, – вважає Сюмар. 

Голова комітету вже пропонувала законопроект, який мав зобов’язати журналістів акредитовуватися на кожну сесію Ради окремо, проте вона відкликала його через непорозуміння зі ЗМІ.

“Оскільки був величезний ґвалт журналістської спільноти, бо акредитовуватися на кожну сесію – це, мовляв, велика незручність, я відкликала згаданий законопроект. Але насправді це створює проблему для самих журналістів, які не можуть нормально працювати у Верховній Раді, тому що одночасно з ними там перебуває багато незрозумілих людей”, – сказала вона. 

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалить кілька рішень про позбавлення акредитації парламентських журналістів, “щоб не кортіло всім підряд акредитовуватись і займатись інформаційним кілерством на замовлення одних гравців проти інших”. Проте чиновниця припускає, що позбавлені акредитації журналісти намагатимуться оскаржити в суді такі рішення.

“Так, акредитація – це не дозвільний інструмент, а створення умов для журналістів, які займаються висвітленням роботи Верховної Ради. Якщо ж особи отримують картку акредитації, щоб “козиряти” нею перед поліцією, то це несерйозно, і таким чином ми себе на клоунів перетворюємо”, – підкреслила вона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter