СБУ має завершити справу YouControl протягом двох місяців – суд

Суддя Шевченківського районного суду м. Києва зобов’язала слідчого ГУ СБУ протягом двох місяців закінчити досудове розслідування кримінального провадження, до якого залучено компанію YouControl.

Про це повідомляє прес-служба YouControl, пише "Українська правда".

З часу реєстрації кримінального провадження минуло майже два роки. Оголошену наприкінці грудня минулого року підозру засновнику компанії Сергію Мільману ГПУ закрила в лютому.

Жодній особі підозра щодо злочинів, розслідуваних у межах цього провадження, не оголошена. При цьому сторона слідства не повертає майно компанії та її працівників, вилучене під час обшуків у березні 2017 року, йдеться в заяві прес-служби.

Нагадаємо, 23 березня співробітники Служби безпеки України провели обшуки у квартирі комерційного директора Олени Лапи, а потім у генерального директора YouControl Сергія Мільмана.

Пізніше заступник директора з правових питань, адвокат ТОВ "Ю-Контрол" Данило Глоба повідомив, що підставою для обшуків у квартирах керівництва ресурсу YouControl стало рішення судді Шевченківського районного суду у кримінальному провадженні за статтею 359 Кримінального кодексу.

27 березня пан Мільман заявив, що керівництво онлайн-сервісу хотіло написати офіційну пропозицію силовим структурам, які неодноразово просили надати їм доступ до системи YouControl.

2 січня Шевченківський районний суд Києва частково задовольнив клопотання слідчого Служби безпеки України та обрав заставу в розмірі 51 тисячі гривень для Сергія Мільмана.

21 Сергій Мільман розказав, що компанія має проблеми з правоохоронними органами та відчуває тиск з боку СБУ.

Низка громадських організацій, у тому числі медійних, звернулися до влади з відкритим листом щодо тиску на компанію YouControl, проти якої близько дев’яти місяців триває кримінальне провадження за фактом нібито несанкціонованого втручання компанії в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж, що знаходяться на балансі державних підприємств та відповідних органів публічної влади. У січні Transparency International закликали провести незаангажоване розслідування проти YouControl.

YouControl – аналітична система для ділової розвідки та перевірки контрагентів України. Формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: суд СБУ тиск на активістів
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини