СБУ скасувала заборону на в’їзд журналісту Крістіану Вершютцу

Служба безпеки України скасувала заборону на в’їзд до України шефу українського бюро австрійського телеканалу ORF Крістіану Вершютцу, який, за інформацією активістів, висвітлював події в Україні, широко використовуючи штампи кремлівської пропаганди.

Про це сам журналіст повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Журналіст також опублікував лист від СБУ, де зазначено, що заборону на в’їзд скасовано "у зв’язку з надходженням інформації про припинення існування обставин, на підставі яких особі було заборонено в’їзд".

Як повідомляє "Європейська правда", таке рішення Служби безпеки вже встигла привітати глава МЗС Австрії Карін Кнайсль. У своєму Twitter вона написала, що тепер Вершютц знову зможе безперешкодно продовжувати свою журналістську роботу.

Як відомо, СБУ заборонила в'їзд чоловіку на початку березня. Таке рішення у відомстві пояснили необхідністю гарантування його безпеки. У свою чергу депутатка Ольга Червакова на своїй сторінці у Facebook писала, що поїздки Вершютца загрожують національній безпеці, адже він нібито висвітлював події в Україні, широко використовуючи штампи кремлівської пропаганди. Тоді МЗС Австрії назвало такий крок служби безпеки неприпустимим актом цензури з боку України. Через це відомство викликало до себе українського посла Олександра Щербу, проте згодом він наголошував, що питання заборони в'їзду не має стосунку до свободи слова. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: журналіст СБУ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини