Сенцов “майже вийшов з голодування” – російські тюремники

Процедури щодо виведення з голодування засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова "практично завершені".

Про це повідомляє ТАСС із посиланням на заступника директора Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії Валерія Максименка.

"У нього все нормально, лікування практично завершили. Наступного тижня ми хочемо провести великий консиліум стосовно стану його здоров'я. Але, в принципі, всі показники на сьогодні у нього в нормі, він дуже чітко вийшов з голодування", – стверджує Максименко.

За його словами, Сенцов уже "харчується, як і інші засуджені". Максименко додав, що Сенцов "не сидить, не лежить, а працює цілими днями і постійно просить папір". "Він пише книги, сценарії, відповідає на велику кількість листів", – сказав заступник голови ФСВП Росії.

На сайті УФСІН у Ямало-Ненецькому автономному окрузі немає інформації про процес виходу Сенцова з голодування.

5 жовтня російські тюремники заявили, що Сенцов "письмово погодився на вживання їжі" після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Пізніше стало відомо, що Сенцов припинить голодування 6 жовтня. Він назвав це "вимушеним заходом через загрозу насильницького годування". Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням.

Адвокат Дмитро Дінзе і сестра Сенцова Наталя Каплан повідомили, що у засудженого режисера почала розкладатися печінка і можуть відмовити нирки. На думку російських лікарів, Сенцов може не пережити вихід з голодування.

Сенцов і кримський анархіст Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка до списку політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Олег Сенцов політв'язні
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини