Сенцов у колонії закінчує нову книжку

Український режисер та політв'язень Олег Сенцов закінчує писати нову книжку в російській колонії. 

Про це повідомила правозахисниця й оглядач "МБХ медіа" Зоя Свєтова, передає "Радіо Свобода". 

Свєтова розмовляла із Сенцовим телефоном. Він розповів їй, що набрав вагу та займається спортом. Також політв'язень пише нові оповідання, а скоро у світ має вийти його нова книжка. Додатково Сенцов цікавиться новинами щодо фільму "Номери", який знімають в Україні за його сценарієм. 

"Режисер знає, що його уривки покажуть на Одеському кінофестивалі цього літа, оскільки підтримує листування з творцями", – зазначають журналісти. 

Також політв'язень цікавився новинами з України: запитав, що Свєтова думає про нового президента України Володимира Зеленського.

"Правозахисниця висловила думку, що новий глава держави повинен домовитися з Росією про обмін політв'язнів на росіян, які відбувають покарання в Україні. Сенцов нічого на це не сказав, а просто слухав", – розповіли журналісти. 

Як відомо, Олег Сенцов активно протестував проти окупації Криму, а в березні 2014 року його затримали російські силовики та звинуватили в тому, що він нібито хотів підірвати пам’ятник Леніну в Сімферополі та підпалити офіс колишньої Партії регіонів. На суді він заявив про тортури і політичне переслідування. Підконтрольний Кремлю суд дав українцю 20 років в’язниці. 

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнення всіх українських політв'язнів. Він протестував 140 днів, але припинив голодування, коли йому погрожували почати примусове годування. Нещодавно стало відомо, що реабілітація Сенцова після голодування пройшла успішно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Олег Сенцов політв'язень
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини