Шкільна реформа: на уроках праці хлопці зможуть куховарити, а дівчата фрезерувати

Дата: 21 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти і науки оновило 40 навчальних програм для 5-9 класів, в тому числі з трудового навчання. У новій програмі скасовані роздільні уроки праці для хлопчиків і дівчаток.

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

“Трудове навчання: відтепер не буде обов’язкового поділу за ґендерним принципом: кожен учень зможе вибирати той вид діяльності, який йому подобається. І взагалі, школярі будуть вивчати не окрему технологію і виконувати чітко визначені в її межах завдання, а створювати проекти, які будуть поєднувати різні технології”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві вважають, що кожен проект повинен мати практичну цінність. Тож спочатку діти визначатимуть майбутній проект відповідно до потреби, потім плануватимуть, як будуть його робити, які засоби для цього необхідні, і поступово створюватимуть.

До переліку видів спорту для уроків фізичної культури додані сім нових можливих модулів – регбі, корфбол, петанк, фехтування, військово-спортивні ігри, степ-аеробіка і чірлідінг.

Поряд з цим, в рамках програми “Основи здоров’я” учні будуть більше дізнаватися про безпечну поведінку в Інтернеті і соціальних мережах, а замість великого обсягу теоретичного матеріалу буде більше практичних робіт і занять поза класом.

У загальноосвітніх школах буде зменшений обсяг матеріалу курсу з математики. Зменшено обсяг громіздких обчислень і перетворень, а більшості задач надано практичний зміст. 

Натомість на інформатиці учні вивчатимуть комп’ютерну графіку уже в 6 класі, у 8-му – текстовий процесор та створення веб-ресурсів. У 9 клас додано 3D-графіку та основи бази даних.

Загалом, як зазначають у МОН, вчитель отримає набагато більше автономії та свободи вибору в організації освітнього процесу. Наприклад, він може самостійно визначати обсяг годин на вивчення окремої теми та змінювати порядок вивчення тем у межах класу, а також формувати тематику навчальних проектів, лабораторних робіт.

“Необхідно, щоб учителі стали агентами змін, які розуміють, що таке компетентнісні методики навчання, володіють ними, можуть їх продемонструвати. Я знаю, що у нас є багато творчих педагогів, але вони були “затиснуті” в рамки, і ця свобода вчителя дозволить їм набагато простіше втілювати в життя власні ідеї, не боючись відійти від типових програм”, – цитує прес-служба заступника мінстра Павла Хобзея

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter