ШОК! ФОТО! КУПАЛЬНИК!

Дата: 08 Липня 2015 Автор: Ірина Виртосу
A+ A- Підписатися

Останнім часом усі пильно відстежують діяльність української поліції. Зокрема, жваво обговорюється, що в перший тиждень “новоспечені розбили три машини”, “у них вкрали пістолет” тощо. І ось набирає шалених обертів той факт, що полісменка Людмила Мілевич виклала свої фото, зроблені в купальнику біля басейну…

Уже не вперше у ЗМІ та соцмережах спливають фотографії а-ля “ШОК. ФОТО. КУПАЛЬНИК”. Та чи не вперше (принаймні я спостерігаю) правозахисники-правозахисниці-активісти-активістки-просто люди на це відреагували флешмобом під різними хештегами, зокрема,
 
Ідея проста – опублікувати своє фото у купальнику (бажано!), тим самим засвідчити “безглуздість” обвинувачень у бік Людмили. До цього флешмобу долучилися також і чоловіки (щоправда, без купальника).
 
Як зауважила правозахисниця Олександра Делеменчук, цей флешмоб – гарний шанс, щоб порушити тему сексизму “для широких мас”, поки до поліції існує такий великий інтерес. 
 
“Може, деякі люди зрозуміють нарешті, що таке сексизм і чому це погано. Я і ще кілька людей в мережі, не змовляючись, почали цей флешмоб. Не знаю, чому я не робила такого раніше? Може, мене зачепило те, що Людмила та інші – це мої курсанти… Дещо особиста тема… Але така хвиля на підтримку дівчини-полісменки, переконана, чудова можливість озвучити проблему сексизму”, – прокоментувала Делеменчук. 
 
І сама Олександра опублікувала своє “непристойне” фото біля басейну в Таїланді з коментарем: “…На підтримку невідомої мені дівчини з патрульної поліції, яка, бачте, винна в тому, що фоткалася на курорті біля басейну. Налітаємо, позбавимо мене звання “правозахисниця”, дізнаємося, звідки у мене гроші на одяг і поїздку в Таїланд…”.

Нижче – добірка світлин інших сексуальних правозахисниць (18+). ШОК!!!
 
Мова, орфографія, стилістика правозахисних красунь збережена.
 
 
Марина Говорухіна: “Не нашла фото в купальнике, надо рыться, но если я вдруг стану Президентом или еще какую должность займу, то за это фото могут начать троллить. Фото в поддержку Людмилы Милевич”
 
 
Ірина Федорович: “мое отпускное фото в рамках флэш-моба в поддержку полицейской, которой морализаторы устроили “вытащим все из вашего инстаграмма и покажем общественности” …

пора мыши признаваться: 
– я езжу в отпуск 
– я езжу в отпуск не в соседнюю деревню, а обычно подальше из Украины 
– о ужас, последние пару лет я езжу в отпуск в Израиль 
– я валяюсь на скамейках в очень коротких шортах
– да, у меня есть деньги на отпуск и на шорты/платья 
– нет, у меня нет подходящей фоточки с пляжа (а то бы запустила), ибо на пляже я предпочитаю загорать без купальника”.

Аліса Новічкова: “…Гламурной фоточки с курорта у меня нет. Зато есть с умным видом из венского кафе. А фоточка, между прочим, командировочная. Что поделать, в отпуск я привыкла ездить в подмосковные леса”.

Аліса у коментарі Центру інформації про права людини також додає і про необхідність “презумпції невинуватості”.

Фотки – це одне, а от копнути трохи глибше? У мене в університеті є колега – син мажорних батьків. Але викладає за зарплату, хабарів не бере (що, звичайно, набагато легше, коли прийнято не брати-давати хабарі), зараз мобілізований – міг би “відмазатися”, але не став. І ще пару прикладів можу назвати. Нехай вони рідкісні, але є. Треба підтримувати прагнення до зміни на краще, а не заганяти в глухий кут… Поверхово оцінювати людину лиш за її фотографіями в соцмережах – то це все голослівні факти, сексизм і, мабуть, заздрість“, – прокоментувала Аліса.

 

Тетяна Печончик: “Моє фото на швейцарському лижному курорті з келишком Вдови Кліко… Можете налітати на мене і питати, звідки кошти на гірськолижну Швейцарію”.

 

Анастасія Розлуцька: “Флешмоб. Моє фото з Ніцци… У монастир не піду і рапорт писати не буду!”. 

Від дівчат не відстають і чоловіки, активно публікуючи свої екстравагантні фото. 

 
Андрій Капранов: “Друзі, офіційне прохання. Якщо мене раптом занесе в якусь нову поліцію, міністерство, КМДА чи ще кудись і вам знадобиться мої фотки, де я не відповідаю наданій довірі, не забудьте, будь ласка, про цю. ‪#‎зашкварніфото‬

Якщо хто не зрозумів: 
Харе висмикувать у людей фото з соц.мереж та моралізірувать над ними. На свої акаунти гляньте, в 2015 році важко знайти людину без дурної фотки в публічному доступі. А якщо знайдеться – не довіряйте такій людині”.

 
 
Олександр Кривицький
 
КОМЕНТАР ЕКСПЕРТКИ
 
Ірина Федорович, правозахисниця
 
“Навколо “цих” фотографій розгорнулася дуже цікава дискусія. Декілька рефлексій з приводу.
 
По-перше. Політики, яка б забороняла державним службовцям їздити у відпустку і фотографуватися в купальнику, в Україні немає, не знайшла такої і в інших країнах (щоправда, шукала не надто ретельно).
 
По-друге. Зрозуміло, що нині до поліцейської служби прикута увага й у багатьох (і в мене особисто) є “піднесення і віра”. Але це не повинно впливати на оцінку служби поліції.
 
По-третє, у державних службовців, як і у всіх інших, є особисте життя. Особисте життя є і в дружини президента чи прем’єр-міністра (і в чоловіка прем’єр-міністра і чоловіка президента), жодних додаткових обмежень на них не накладається. Щодо публічних осіб (політиків) є думка Європейського суду з прав людини про те, що кордони їхнього особистого життя можуть бути вужчі, ніж в інших людей (ступінь втручання преси в їхнє життя може бути вище), але це не означає, що їм не можна на пляж.
 
Четверте. Фото, я так розумію, взагалі було зроблено до того, як дівчина прийняла присягу. Якщо ж керуватися принципом “особа, яка йде на державну службу має бути чутливою до приватного життя”, виникає питання: а з якого моменту це треба починати робити? Напевно, тоді вже краще з дитячого садка, і заборонити батькам робити дитячі ню. Це я до того, що знову ж таки немає правила/політики відбору кандидатів/кандидаток на державну посаду з урахуванням того, фотографувалися вони в купальнику ДО цієї служби чи ні (якщо, припустимо, існує заборона фотографуватися під час служби).
 
П’яте. Звісно, ставши державним службовцям, людина теоретично має бути готова до більш пильної уваги до себе. Але для мене в цій історії показово, що, по-перше, “жертвою” обрали дівчину, по-друге, пішла розмова “а звідки у неї гроші на відпустку та інше”… До слова, якби така ж дискусія розгорнулася навколо представниці МВС, вважаю, реакція повинна бути така ж.
 
Рекомендую переглянути кодекси поведінки для державних службовців у різних країнах, включаючи кодекси для поліції. Не знайшла там нічого про “фото в купальнику”.
 
І спасибі колегам за флешмоб на підтримку поліцейської. Тут важливо зауважити, що фото правозахисниць зроблені не до того, як вони дозволили собі стати цими самими правозахисницями, а вже безпосередньо в розпал “кар’єри”.
 
Поки готувався матеріал до друку, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко нагадав мені про одного британського військовослужбовця, який також “дозволив” собі фотографуватися у спідньому… Пізнаєте?
 
 
 
 
 
 
Усі фото з Facebook та мережі Інтернет
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter