Для сільських дітей освіта може стати менш доступною

Укрупнення шкіл в сільській місцевості є неминучим, але за умови відновлення програми "Шкільний автобус".

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час брифінгу сказала перший заступник міністра освіти Ірина Совсун.

За її словами, на сьогодні в Україні налічується майже 5 тисяч малокомплектних шкіл, де навчається менше 40 учнів.

"Вочевидь, що у таких школах вартість підготовки одного учня може бути до 60 тисяч гривень у той час як у маленьких районних центрах вона буде 6 тисяч чи 9 тисяч гривень. Тобто ми бачимо дуже суттєві відмінності і що найгірше у цьому, що навіть, 60 тисяч, які можуть вкладатися в одного учня – не гарантують якісного навчання. Статистика ЗНО показує, що діти із сільської місцевості, на жаль, фактично позбавлені доступу до якісної освіти і значно гірше складають ЗНО, мають значно менші шанси на те, щоб продовжити навчання у вищих навчальних закладах", - сказала вона. Через це, на її думку, укрупнення шкіл є неминучим.

Разом з тим, за словами Совсун, твердою позицією Міносвіти є те, що укрупнення шкіл може відбуватись лише за умови, якщо буде гарантовано довезення дітей до укрупнених шкіл. Водночас, у бюджеті не передбачено відновлення фінансування на програму "Шкільний автобус". І тут мають бути знайдені інші рішення - наприклад, співпраця з міжнародними донорами.

Якщо питання не буде вирішено, країна залишиться, за словами першого заступника міністра, "з малоефективною системою, котра, на жаль, порушує права дітей в сільській місцевості в плані якості освіти".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: школа село діти освіта
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини