Скорочення фінансування освіти є порушенням конституційних гарантій – Верховний Суд

Належне фінансування навчальних закладів є невід’ємною складовою гарантування права на освіту. 

Такого рішення дійшов Верховний Суд у своїй постанові від 26.02.2019, повідомляє видання "Закон і бізнес". 

Верховний Суд розглядав питання фінансування навчальних закладів через те, що до нього звернувся з позовом проти влади неназваного міста директор однієї з гімназій. Він стверджував, що під час затвердження нової редакції статуту закладу на засіданні міськради чиновники розглядали лише питання щодо порядку ведення діловодства та бухгалтерії.

Водночас перелік предметів, під час вивчення яких повні класи діляться на дві підгрупи, скоротили, вилучивши з документа два предмети – математику та літературу, що фактично призвело до звуження обсягів фінансування закладу освіти.

У постанові №442/8337/17 Верховний Суд вказав, що, оскільки невід’ємною складовою права на доступність загальної середньої освіти є належне фінансування її закладів, а вирішення цих завдань належить до компетенції сільської, селищної або міської ради, орган місцевого самоврядування порушив установлений порядок забезпечення фінансування гімназії. Зокрема, без винесення на розгляд сесії міськради відповідного питання та ухвалення рішення у встановленому порядку до статуту гімназії внесено зміни щодо скорочення переліку предметів, під час вивчення яких повні класи діляться на дві підгрупи, що призвело до скорочення обсягів фінансування та звуження гарантій доступності права на загальну середню освіту. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: школа Верховний суд
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини