Справа Гандзюк: Аваков розповів про можливі нові підозри

Дата: 04 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Очільник міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк можуть бути нові повідомлення про підозру.

Про це повідомляє “Українська правда”. 

Про нові деталі у справі вбивства Гандзюк Аваков розповів, відповідаючи на акцію, яку активісти з плакатами “Хто замовив Гандзюк?” провели в Канаді.

“Коріння цього вбивства – масштабна системна корупція в керівництві Херсонської області. У МВС не йде зараз слідство, але ви знаєте, що наразі є підозри до двох людей щодо замовлення цього вбивства. Це голова обласної ради та один із помічників народного депутата. І те, що мені відомо, – це не остання підозра у цій справі”, – сказав він, натякнувши, що нового підозрюваного розшукують у ЄС.

Прокоментував Аваков і вироки суду щодо п’ятьох виконавців злочину: 

“Їм обрано, якщо не помиляюся, шість років утримання. Це, м’яко кажучи, на наш погляд, недостатньо. Це демотивація і поліцейських, і слідчих, і суспільства. Повинен бути баланс між поліцейськими силами, прокурорським реагуванням і судовою системою. Цього балансу зараз, у доброму розумінні, немає”.

Як відомо, Покровський районний суд Дніпропетровської області оголосив вирок п’ятьом виконавцям нападу на херсонську активістку та керівницю справами Херсонського міськвиконкому Катерину Гандзюк. Координатор групи виконавців нападу Сергій Торбін отримав шість із половиною років ув’язнення за “підбурення і пособництво”, безпосередній нападник Микита Грабчук – рівно шість, двоє співучасників Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський – по чотири роки. Віктор Горбунов, який купував сірчану кислоту, але не перебував безпосередньо на місці скоєння злочину, – три роки. Також суд стягнув по 50 тисяч гривень штрафу з кожного обвинуваченого як компенсацію за залучення експертів.

Нагадаємо, що в організації нападу на Гандзюк Генпрокуратура в лютому висунула підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру з мотиву особистої неприязні через її активну громадську діяльність, яка могла підірвати його ділову репутацію. Наразі в межах запобіжного заходу він перебуває на волі з електронним браслетом, а прокуратура продовжує збирати проти нього докази. 

У грудні 2018 року було висунуто підозру колись судимому за серійне вбивство Олексію Левіну, який, за версією слідства, був посередником між Мангером та групою виконавців на чолі вже із засудженим Торбіним. Левін із серпня 2018-го переховується за кордоном.

Восьмим і наразі останнім фігурантом у справі, якому висунуто підозру, є експомічник народного депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Після п’ятимісячного утримання в СІЗО його відпустили під домашній арешт, а звинувачення у співучасті в злочині перекваліфікували на приховування злочину. Активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?” наполягають, що на лаві підсудних як замовники злочину також мають опинитися вже колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв та його заступник Євген Рищук.

ДОВІДКА. Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою 31 липня 2018 року, а 4 листопада внаслідок хімічних опіків 40% тіла вона померла. У перші дні після нападу поліція затримала непричетного до злочину місцевого мешканця Херсона Миколу Новікова. У результаті журналістського розслідування і подання алібі чоловіка його відпустили, а в другій половині серпня арештували п’ятьох справжніх виконавців.    

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter