Справа Гандзюк: в офіс активістів приїхала поліція (оновлено)

Дата: 13 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У сквот “Речовий доказ”, який використовує як офіс ініціатива “Хто замовив Катю Гандзюк?”, приїхала поліція.

Про це повідомляється на сторінці ініціативи у Facebook.

Активісти пов’язують “атаку поліції на сквот” із учорашнім затриманням екс-помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського. “Ми не вважаємо це збігом і розцінюємо це як спробу тиску на ініціативу і свідоме створення складнощів нашій роботі”, – наголосили в ініціативі.

Водночас журналістка Наталія Седлецька у своєму Facebook написала, що митці та художники, “які більше двох років успішно розбудовували відкритий творчий осередок” у галереї-сквоті “Едукаторіум”, – на межі виселення.

“У галереї-сквоті “Едукаторіум” на вулиці Рейтарській сьогодні гаряче. Сьогодні митцям вимикали світло і тут з’явилися нібито нові орендарі. Кажуть, уклали з власником новий контракт на оренду всього другого поверху, хоча документів не показали. Вони ж написали заяву в поліцію – поскаржились на митців, які виселятися не збираються, бо в них ще діє свій контракт на оренду”, – написала Седлецька.

Пізніше в київський поліції повідомили, що її приїзд у сквот “Речовий доказ”, пов’язаний не зі справою про вбивство активістки, а лише з конфліктом орендарів. “Учора ввечері правоохоронці отримали виклик про те, що за вказаною адресою виник конфлікт”, – розповіла речниця поліції Києва Оксана Блищик. Вона наголосила, що “жодний інших слідчих дій у вказаному приміщенні правоохоронці не проводили”. Цю ж версію подій “Українській правді” підтвердив і друг убитої Гандзюк юрист Масі Найєм.

12 листопада правоохоронці заарештували екс-помічника народного депутата Миколи Паламарчука Ігоря Павловського.

Павловському оголошено підозру за двома статтями Кримінального кодексу України – частина 3 статті 27 (участь в організації та підготовці злочину) та частина 2 статті 115 (умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю, з корисливих мотивів, скоєне на замовлення, за попередньою змовою групою осіб).

Активісти неодноразово називали Павловського посередником між виконавцями та замовниками вбивства активістки.

Нагадаємо, що громадська активістка та керівниця справами Херсонського міськвиконкому Катерина Гандзюк померла 4 листопада через те, що під час нападу наприкінці липня на неї вилили літр сірчаної кислоти. Вона дістала опіки 40% тіла, а за три місяці перенесла 15 операцій.

У замаху на життя Гандзюк підозрюють п’ять осіб: усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.

Замах на Гандзюк став одним з низки нападів на активістів, які сталися в Україні цього року. Наразі правозахисники вже встигли зафіксувати 53 таких випадки. Після смерті активістки низка громадських організацій закликали відправити у відставку генпрокурора Юрія Луценка та голову МВС Арсена Авакова через тотальну безкарність за злочини проти громадських діячів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter